Мобільний додаток

Екс-суддя КСУ Шишкін про зняття депутатської недоторканності: відбулося ґвалтування Конституції

3.09.2019 р., 18:50

Перший генпрокурор України, екс-суддя Конституційного суду, народний депутат кількох скликань Віктор Шишкін в ефірі Українського радіо прокоментував рішення народних депутатів про скасування депутатської недоторканності шляхом внесення змін до Конституції України.

"Народу подарували цукерочку, і народ щасливий. Сама депутатська недоторканність мене хвилює менше за все. Мене хвилює ґвалтування Конституції. А воно відбулося", — зазначив Віктор Шишкін.

Екс-суддя КСУ зауважив, що депутатську недоторканність можна було скасувати, ухваливши лише відповідний закон без змін до Конституції.

"Якщо вони такі борці за ідею скасування депутатської недоторканності, все це можна було зробити 29 серпня на першій сесії, ухваливши закон про зняття депутатської недоторканності з усіх депутатів одним законом, не ґвалтуючи Конституцію", — сказав він.  

"Чому я сказав про гвалтування Конституції? Ніхто не хоче серйозно займатися аналізом, в тому числі в ЗМІ, що є 157 стаття, яка вказує, що в умовах воєнного стану Конституція не змінюється. У нас є воєнний стан, є таке рішення... Сукупний аналіз нормативно-правових актів,  схвалених парламентом, президентом, Кабміном вказує на наявність у нас війни. І не де-факто, а і де-юре. Те, що хтось не ввів воєнний стан, в Конституції не написано "в умовах введення воєнного стану", там немає слова "введення", там є "в умовах воєнного стану", а умови воєнного стану існують об'єктивно", — пояснив екс-суддя Конституційного суду. 

Зазначимо, Верховна Рада 3 вересня ухвалила законопроект про зняття депутатської недоторканності. "За" проголосували  373 народні депутати.

Документ виключає зі статті 80-ї Конституції України положення, яке гарантує парламентарям депутатську недоторканність, а саме — без згоди Верховної Ради депутати не можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Порядок притягнення народного депутата до відповідальності, окрім Конституції, також визначається законом ''Про статус народного депутата'' та законом про регламент Верховної Ради.

Схвалений законопроект набуде чинності 1 січня 2020 року.

На фото — Віктор Шишкін

Екс-суддя КСУ Шишкін про зняття депутатської недоторканності: відбулося ґвалтування Конституції

Новини по темі