Мобільний додаток

День захисту прав громади українців Криму: після окупації це одна з двох найбільш дискримінованих груп

28.08.2019 р., 16:50

В Україні відзначається День захисту прав громади українців Криму, який є неофіційним святом. Детальніше про те, хто його ініціював та які утиски відчувають українці, що й надалі проживають на території півострова, розповів Радіо Культура історик, координатор громадської організації "Таврійська гуманітарна платформа" Андрій Іванець.

"Українські активісти з Криму, звертаючи увагу на свої проблеми, вирішили сьогодні відзначати День захисту прав громади українців у Криму. Це, звісно, неофіційне свято. Українці Криму наразі є одним з двох найбільш дискримінованих груп поруч із корінним населенням, яким окупація принесла багато викликів. І, на жаль, ми не відчуваємо достатньої уваги до цих проблем з боку влади та суспільства. Хоча дуже важливо й на символічному рівні підтримувати українців у Криму, бо, реально, окупанти здійснюють шалений тиск на цю громаду", — розповідає Андрій Іванець.

За його словами, тиск на представників української громади, в першу чергу, означає заперечення мови, культури та державності нашої країни: "Коли прийшла окупаційна влада, там налічувалося сім українських шкіл, які "вигризла" кримська громада. І ось всі ці школи були закриті. На сьогоднішній день, немає фактично жодної повноцінної україномовної школи".

"Україна може підтримати окуповану громаду в Криму й сьогодні інформаційно та юридично. Можна вибудовувати на майбутнє стратегію, як будуть захищатися права українців в Криму. Нам треба думати про закладання змін в законодавство України після деокупації Криму, про захист прав українців, які там проживають", — наголошує координатор.

Він звертає увагу, що попри пропаганду, яка панує там, українці в Криму намагаються об'єднатися.

"В 2014 році були трагічні випадки, дехто з громадян зник і досі не знайшовся. На громадські організації чиниться судовий та адміністративний тиск, людей звільняють з роботи". 

ФОТО: Радіо Свобода

День захисту прав громади українців Криму: після окупації це одна з двох найбільш дискримінованих груп

Новини по темі