Мобільний додаток

У НАБУ припускають, що сума збитків у справі "Роттердам+" може зрости

16.08.2019 р., 11:40

У Національному антикорупційному бюро припускають, що сума збитків у справі "Роттердам+" може зрости. Про це в ефірі Українського радіо заявив директор бюро Артем Ситник.

"Зараз ми будемо проводити додаткові дослідження, бо цим висновком експертизи не охоплений весь період дії формули. Не виключається, що сума збитків буде ще більшою", — сказав він в ефірі програми "Справа честі".

Читайте також інтерв'ю  Ситник: під час слідчих дій щодо Окружного адмінсуду Києва були отримані шокуючі дані

Так звану справу "Роттердам+" детективи НАБУ розслідують з березня 2017 року. Наразі у справі є шестеро підозрюваних, зокрема колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк. Він звинувачення бюро відкидає і заявляє про "політичний характер переслідування".

У компанії ДТЕК Ріната Ахметова, яка фігурує у розслідуванні, підозри назвали безпідставними.

За версією слідства, у 2015 році представники групи приватних теплогенеруючих компаній почали тиснути на керівництво НКРЕКП, аби воно включило до тарифу на електроенергію, що виробляли ТЕС цієї групи, видатки, які насправді не здійснювалися, а саме — витрати на доставку та перевалку енергетичного вугілля в Україну з портів у Європі. 

Як стверджують у бюро, у березні 2016 року НКРЕКП на цю пропозицію пристала, передбачивши зазначені неіснуючі видатки у формулі, за якою розрахувався тариф для всієї теплової генерації. Це, в свою чергу, призвело до зростання вартості всієї електричної енергії.

За даними НАБУ, в результаті цих дій споживачам електроенергії впродовж 2016-2017 років завдано 18,87 млрд грн збитків, із яких 14,3 млрд грн отримали компанії-ініціатори запровадження "Роттердам+". 

На фото - Артем Ситник

У НАБУ припускають, що сума збитків у справі "Роттердам+" може зрости

Новини по темі