Мобільний додаток

Чому нас інколи не чують — пояснює біологиня

11.08.2019 р., 20:25

Анекдотична сценка: хтось читає газету чи дивитися в телефон, а інша людина щось говорить, питає… І тільки згодом з’ясовується, що ніхто нічого не почув, бо не слухав. Сварки, образи. Чому так трапляться? Про це говорили в ефірі Радіо Культура.

Коли ми зосередженні на сприйнятті зорових сигналів — ми чиатємо, дивимося кіно, роздивляємося якусь річ —  то стаємо дійсно глухими. Мозок фільтрує менш важливі сигнали. Дослідження активності мозку людей, що були зосереджені на виконанні візуального завдання, показало, що вони не просто не обробляли звукові сигнали  вони їх навіть не чули. Передусім, фільтруються неочікувані та недоречні сигнали.

Із такою глухотою через брак уваги стикаються люди, що живуть разом, а також водії та велосипедисти, хірурги під час операцій, і пілоти, які навіть можуть пропускати сигнали диспетчерів. Саме тому не варто постійно дивитися в телефон, коли із кимось намагаєтеся спілкуватися чи пересуваєтеся містом.

Будьте уважні до звуків, коли керуєте транспортом, і пам’ятайте про глухоту за неуважністю, коли говорите щось близькій людині, яка щось роздивляється.

Але як же захистити слух і не оглохнути?

По-перше, захищайтеся від постійного шуму: кавомолки, фени, дрилі, газонокосарки не мають перевищувати рівень шуму 85 децибел. Якщо ви щодня подовгу чуєте шум приладів, то захищайте вуха.

По-друге, гучна музика концертів чи навушників шкодить слуху. На музичному фестивалі вам можуть знадобитися беруші, а коли слухаєте музику в навушниках, слухайте її тихо.

По-третє, пильнуйте хронічні хвороби. Діабет, гіпертензія, ожиріння підвищують ризик глухоти.

Нарешті, не треба чистити вуха паличками чи будь-чим іншим. Це може пошкодити судини чи барабанні перетинки. Але і зважайте  закупорки середнього вуха сіркою теж не має бути.

Фото pixabay.com 

Чому нас інколи не чують — пояснює біологиня

Новини по темі