Мобільний додаток

Очільник Нацполіції: одна з версій щодо вбивства журналіста Шеремета — дії екстремістів

23.07.2019 р., 17:33

Голова Нацполіції Сергій Князєв заявив, що правоохоронці розглядають кілька версій вбивства журналіста Павла Шеремета, зокрема, діяльність екстремістськи налаштованих груп осіб.

Як повідомляє "Українська правда", про це Князєв заявив на брифінгу 23 липня після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським щодо розкриття вбивства журналіста.

"Слідством висунута наступна версія злочину — професійна діяльність Шеремета в Україні, а також за кордоном. Дестабілізація соціально-політичної ситуації в Україні, побутові та міжособистісні конфліктні ситуації. Помилка в об'єкті злочину, з огляду на те, що  автомобіль належить та використовувався співмешканкою загиблого", — сказав глава Нацполіції. 

Князєв додав, що "окремо перевіряється причетність до вчинення вбивства екстремістськи налаштованих груп осіб, які намагаються чи намагались досягнути своїх цілей — зміна влади, повалення конституційного ладу тощо злочинним шляхом".

Також він не виключив причетність до вбивства Росії.

За його словами, робота над розкриттям злочину ще триває, проте поліція все ще не може назвати імен убивць.

Зокрема, Князєв зауважив, що були допитані 3,5 тисячі людей, виконано 26 комплексних експертиз та отримано інформацію по 44 тисячам номерів та проведено 146 слідчих дій.

Крім того, українські правоохоронці звернулися до 15 країн за міжнародно-правовою допомогою, і з 9 країн вже надійшли дані.

Очільник Нацполіції також зазначив, що правоохоронцями була опрацьована версія причетності до злочину співробітника СБУ, про що повідомляли ЗМІ, але вона наразі не підтвердилася.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок підриву автомобіля в центрі Києва. Українська влада кваліфікує його загибель як умисне вбивство, проте ні замовників злочину, ні виконувачів досі не знайдено.

20 липня, вранці, у треті роковини загибелі журналіста Павла Шеремета відбулася акція "Хто вбив Павла? Три роки без відповіді". Акція пройшла на перетині вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького у Києві. Саме там вибухнув автомобіль, у якому їхав журналіст. Участь в акції взяли народні депутати, колишні колеги Шеремета та тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.

Видання "Українська правда", в якому працював журналіст, підготувало заяву, в якій закликало піти у відставку керівництво ГПУ, МВС та Нацполіції через нерозкриття вбивства Шеремета.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що 23 липня очікує отримати звіт від генерального прокурора, міністра внутрішніх справ, голів Нацполіції та СБУ щодо ходу розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета.

На фото — Сергій Князєв, Нацполіція 

Очільник Нацполіції: одна з версій щодо вбивства журналіста Шеремета — дії екстремістів

Новини по темі