Мобільний додаток

Європарламент закликав Росію звільнити всіх українських політв'язнів

18.07.2019 р., 15:35

Новий Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликав владу Росії звільнити всіх українських політв'язнів, утримуваних нею, передає DW.

У одній зі своїх перших резолюцій обраний у травні Європарламент закликав Москву звільнити всіх українських політв'язнів у Росії та припинити переслідування усіх екологічних активістів у країні. За цю резолюцію у четвер, 18 липня, на пленарному засіданні у Страсбургу проголосували 458 євродепутатів. Проти були 80, ще 89 —  утрималися.

"Європарламент закликає російську владу звільнити без подальших затримок та без жодних умов усіх незаконно та свавільно затриманих українських громадян, як у Росії, так і на тимчасово окупованих територіях України", —  йдеться у резолюції, авторами якої є десятки євродепутатів з п'яти фракцій: Європейської народної партії, соціал-демократів, "Оновити Європу", Зелених і Європейських консерваторів і реформістів. 

Серед близько 130 прізвищ політв'язнів згадуються Олег Сенцов, Станіслав Клих, Роман Сущенко, Павло Гриб, Володимир Балух, Емір Усейн Куку, Бекір Дегерменджі. Євродепутати зауважили, що список не є вичерпним.

У резолюції також закликали російську владу забезпечити безпечне повернення політв'язнів додому. 

Нагадаємо, в ході засідання Ради безпеки ООН 16 липня Бельгія, Франція, Німеччина, Польща, Великобританія та Естонія озвучили вимогу до РФ повернути Україні захоплених моряків і припинити роздмухувати конфлікт на Донбасі.  

Фото: DW

Європарламент закликав Росію звільнити всіх українських політв'язнів

Новини по темі