Мобільний додаток

До вересня курс долара збережеться — економіст Кривонос

16.07.2019 р., 12:44

До серпня — першої частини вересня курс долара збережеться на найнижчому рівні 25,50-25,40 гривень, піднявшись у вересні до 26,50 гривень. Це найсприятливіший термін для купівлі валюти, розповів Українському радіо в програмі "Сьогодні.Зранку" економіст, президент Гуманітарного центру Андрій Кривонос.

 Ведучі:

Тамара Гусейнова, Дмитро Хоркін

"На сьогодні гривня зміцнилась ще на дві копійки. Основний позитив буде десь 20 числа, коли ми перетнемо 25,5 гривень. Перш за все, відчуватиметься потенціал наших облігацій: подальше зростання гривні буде відбуватись за умови реінсвестування іноземними інвесторами в українські державні облігації, коли вони залишатимуть гроші у нас. Тоді буде потенціал до невелиого, але додаткового зростання гривні. Це не буде значний приріст, десь на рівні 25,5-25,4 гривні за долар і в цьому коридорі ми будемо десь до серпня, можливо частини вересня. Далі вийдемо десь на рівень 26,5 гривень за долар, бо восени завжди є невелика інфляція. Тому серпень є місяцем найнижчої вартості валюти за всю історію України",  розповів Андрій Кривонос.

За його словами, утримання курсу гривні до середини вересня зумовлено й виплатами МВФ, які припадають на двадцяті числа вересня: "Далі курс виросте десь до 27 гривень за долар. Проте важливу роль відіграють й політичні рішення, якою буде співпраця між МВФ та Україною, яким сформується новий уряд тощо. Маю надію, що ми корегуватимемо частину наших зобов'язань перед міжнародною спільнотою, а не просто прийматимемо всі пакети документів".

Нагадаємо, український Національний банк вкотре зміцнив гривню по відношенню до долара на 4 копійки. Станом на 15 липня її курс становить 25 гривень 76 копійок. Офіційний курс гривні до євро встановлений на рівні 28 гривень 98 копійок.

Минулого тижня долар опустився, всупереч прогнозам, нижче 26 гривень та продовжує знижуватися.

Слухати повну версію.

ФОТО: НБУ

До вересня курс долара збережеться — економіст  Кривонос

Новини по темі