Мобільний додаток

ЄСПЛ зобов’язав Росію надати належний медогляд кримському активісту Бекірову

13.07.2019 р., 11:38

Європейський суд з прав людини зобов’язав уряд Росії провести незалежний медичний огляд кримськотатарського активіста Едема Бекірова, обвинуваченого в анексованому Криму у незаконному зберіганні боєприпасів.

Про це кореспонденту проекту Радіо Свобода Крим.Реалії розповів адвокат Олексій Ладін.

У заяві ЄСПЛ від 10 червня 2019 року, йдеться, що "незалежні і спеціалізовані лікарі" повинні підготувати окремі, докладні висновки щодо кожної з проблем зі здоров’ям Едема Бекірова.

"Ці незалежні медичні висновки повинні також вказувати, чи є медична допомога, яка в даний час надається заявнику, адекватною його медичним проблемам, а також чи підходить для останнього в якості запобіжного заходу утримання у в’язниці", — зазначається у рішенні ЄСПЛ.

Посилаючись на заяву ЄСПЛ, адвокат направив клопотання до прокуратури Криму, керівництва СІЗО Сімферополя та начальника медсанчастини, де утримують Бекірова.

"Є підстави вважати, що у Бекірова є неврологічне захворювання, що входить в урядовий перелік тих, що несумісні з утриманням в СІЗО. У зв’язку з цим я прошу забезпечити негайний медичний огляд Бекірова невропатологом, ендокринологом, хірургом, кардіологом, онкологом і хірургом-ортопедом", — повідомив Ладін.

Зазначимо, 11 червня  Європейський суд із прав людини постановив терміново перевести Едема Бекірова в лікарню. Проте старший слідчий кримського управління ФСБ Росії Іван Романець відмовляється госпіталізувати активіста.

Нагадаємо, 12 грудня минулого року на в'їзді в окупований Крим під час проходження паспортного контролю на території, контрольованій окупантами, був затриманий громадянин України, житель селища Новоолексіївка Херсонської області Едем Бекіров.

За словами адвоката, Бекірова підозрюють у тому, що він зберігав і передавав боєприпаси — 12 кілограмів вибухівки та патрони.

Як повідомляла раніше уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, у Сімферопольському СІЗО, де утримують активіста Едема Бекірова, епідемія кору, його подальше перебування в СІЗО є вкрай небезпечним.

На фото — Едем Бекіров, Радіо Свобода

ЄСПЛ зобов’язав Росію надати належний медогляд кримському активісту Бекірову

Новини по темі