Мобільний додаток

Стефанчук про мовне питання: заяви Богдана не відображають позиції "Слуги народу"

12.07.2019 р., 12:15

Заяви глави Офісу президента Андрія Богдана про можливе запровадження регіональної мови на Донбасі не відображають позиції партії "Слуга народу". Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Персона ґрата" заявив представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук.

Ведуча:

Світлана Мялик

"Посада голови Офісу, звичайно, є надзвичайно важливою, але не є політичною посадою. Ця думка (про можливе запровадження регіональної мови на Донбасі — ред.) може десь існувати, але це не є політичною думкою партії "Слуга народу". Вона не відображена у програмі партії. Хоча, звичайно, ми можемо розглядати різні варіанти", — зазначив Руслан Стефанчук.

Читайте також - Стефанчук: у Раді "Слуга народу" буде об'єднуватись навколо принципів партії, але в деяких питаннях готова до дискусії

Представник президента у Верховній Раді переконаний, що у мовному питанні важлива збалансована державна політика, проте державною мовою є українська.

"Моя думка, однозначно, збігається з Конституцією України: єдиною мовою в Україні є українська мова. Хоча решта мов можуть існувати на побутовому рівні, люди можуть спілкуватися, хто як забажає, ніхто їм не буде у цьому перечити. Але коли ми говоримо про мову державного документообігу, про мову, яка пов'язана з представницькими функціями, то, звичайно, це повинна бути українська мова, що не заперечує обігу будь-яких мов, які існують на побутовому рівні. Я глибоко переконаний, що у мовному питанні важлива збалансована державна політика. Ми побачили, що насилля не породжує сприйняття", — сказав він.

Зазначимо,  глава Офісу президента в інтерв'ю інтернет-виданню "РБК-Україна" від 1 липня заявив, що російській мові варто надати статус регіональної в Донецькій та Луганській областях. 

Прослухати повну версію.

 

На фото — Руслан Стефанчук

Стефанчук про мовне питання: заяви Богдана не відображають позиції "Слуги народу"

Новини по темі