Мобільний додаток

Український дитячий хор "Щедрик" підкорив австрійський музичний фестиваль з оцінкою "Видатний успіх"

11.07.2019 р., 13:52

Легендарний дитячий українських хор "Щедрик", який від початку свого існування ще в 1971 році дав більше, ніж 500 концертів по всьому світові, переміг на міжнародному фестивалі для хорів і оркестрів Summa Cum Laude Youth Music Festival, що проходив 5-10 липня у Відні.

Український хор переміг у категорії Treble Choirs (жіночі хори) з оцінкою "Видатний успіх". Про це повідомляє Міжнародний інститут культурної дипломатії.

Подія відбулася в рамках програми двостороннього Року культури Австрія-Україна 2019.

На конкурсі українці виступили з програмою, яка складалася з творів Арво Пярта, Вікторії Польової, Валентина Сильвестрова, Ганни Гаврилець та Клемана Жанекена. Незважаючи на досить різний вік виконавців (у "Щедрику" є учасники віком від 10 до 18 років), хор поставив амбітну мету позмагатися за перше місце в категорії Treble Choirs (жіночі хори) і здобув перемогу.

Всі 5 творів виконувалися а капела (тобто без музичного супроводу), що додало особливої глибини звучанню в Золотому залі Віденської філармонії.

"У конкурсній програмі аплодувати між виступами зазвичай заборонено, але коли хор "Щедрик" взяв перші ноти "Єрусалиме" — один із членів журі просто не витримав і підвівся з оплесками", — ділиться враженнями від виступу менеджерка Українського інституту Альона Кухар.

Summa Cum Laude Youth Music Festival щорічно проходить в липні на найкращих музичних сценах Відня. До фестивалю входить конкурсна і загальна програми, а також лекції та майстер-класи. Цього року у фестивалі взяли участь 1600 учасників з усього світу.

Фестиваль SCL є одним із найпрестижніших міжнародних молодіжних фестивалів для хорів і оркестрів.

Виступ дитячого хору "Щедрик" став одним із важливих пунктів програми двостороннього Року культури Австрія-Україна 2019, каже Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту.

"Складаючи програму заходів для Року культури, Український інститут орієнтувався передовсім на проекти, розроблені спільно з закордонними партнерами, аніж на підтримку виступів українських виконавців за кордоном. Але у разі зі “Щедриком” для нас були важливі високий рівень виконавської школи, прекрасний музичний смак і відданість колективу своїй справі. Саме це привело хор до перемоги. Окрім того, діти отримали неоціненний досвід та нагоду спілкуватися з однолітками з усього світу. Маємо надію, що вони і надалі будуть зірковими культурними амбасадорами України", — зауважив він.

Фотографії надані ГО МІКД та хором "Щедрик" 

Український дитячий хор "Щедрик" підкорив австрійський музичний фестиваль з оцінкою "Видатний успіх"

Новини по темі