Мобільний додаток

Фільм-призер Канн та фільм-претендент на Оскар: у Києві триває Тиждень швейцарського кіно

5.07.2019 р., 13:38

Про Тиждень швейцарського кіно в ефірі програми "ART-Панорама" на Радіо Промінь розповів програмний директор "Артхаус Трафік" Ілля Дядик.

Ведуча:

Наталія Тищенко

У Києві уже втретє проходить Тиждень швейцарського кіно. Цьогорічна локація фестивалю — кінотеатр "Жовтень". На глядачів чекають чотири актуальні стрічки останніх років, які були відібрані на європейські фестивалі.

"Ми відкрили фестиваль чудовим фільмом "Мрія Катріни", це фантасмагорична мелодрама, яка розповідає про дівчину, яка дуже хоче мати дітей. У зв’язку зі смертю її чоловіка, вона пересаджує його голову та мозок у тіло іншої людини. А що з цього вийшло — побачили глядачі на відкритті фестивалю", — поділився враженнями Ілля Дядик.

До програми Тижня швейцарського кіно увійшло декілька фільмів–переможців престижних кінофестивалів.

"Серед них — копродукція Швейцарії, Італії, Франції та Німеччини, фільм "Щасливий Лазар" відомої молодої режисерки Аліче Рорвахер. Фільм здобув нагороду за найкращий сценарій на Каннському кінофестивалі, — розповів програмний директор "Артхаус Трафік". — Це фантасмагорична історія про хлопця, який потрапляє в село, де діють закони італійського Середньовіччя".

Цьогорічні стрічки зачіпають важливі й непрості виклики для українського та швейцарського суспільства. Чи справді наука і прогрес працюють для світлого майбутнього? Чи вирішать проблеми зміни клімату відновлювані джерела енергії? На ці та інші запитання шукають відповіді фільми, які продемонструють на Тижні швейцарського кіно.

"Іншими двома стрічками є "Невинний" режисера Сімона Жакме, один з претендентів на Оскар від Швейцарії цього року. Закриємо фестиваль ми фільмом "За вітром". Це історія про молоду пару, яка тікає у віддалений альпійський куточок, щоби жити психологічно осмисленим життям", — анонсував Ілля Дядик.

Фестиваль триватиме до 7 липня у кінотеатрі "Жовтень".

Фільм-призер Канн та фільм-претендент на Оскар: у Києві триває Тиждень швейцарського кіно

Новини по темі