Мобільний додаток

Як не отруїтися вуличною їжею влітку — роз’яснення експерта

3.07.2019 р., 16:03

Очільниця відділу тестувань Центру експертиз "Тест" Ніна Кільдій в ефірі Українського радіо в програмі "Вдосвіта" пояснила, як не отруїтися вуличною їжею влітку.

Ведучі:

Денис Денисенко, Мар’яна Бойко

Температура зберігання. Потрібно розділити точки продажу продуктів харчування на ті, які мають холодильник, і ті, які не мають холодильника. Бо температура зберігання для переважної більшості продуктів харчування має вирішальне значення. Що вища температура, то швидше почнуть розвиватися різні мікроорганізми, і це, власне, буде викликати отруєння.

Якщо говорити про ті торгові точки, які не мають холодильників, то термін зберігання для кулінарних страв не має перевищувати 2-ох годин. І проблема полягає у тому, що людина, купуючи страву, не знає, наскільки вона є свіжою. Крім того, людина може не знати, яким є термін придатності інгредієнтів страви та походження сировини.

Особливості продуктів харчування. Крім температури, на псування продукту впливає те, наскільки він є вологим. Оскільки для мікроорганізмів — що більше води, то краще. Відповідно, що сухіший продукт, що менш волога у ньому начинка, то довше він може зберігатися. Все те, що подається із соусами, або багато комбіновані страви, де є овочі, які пускають сік, — це вже дуже великий ризик того, що під час спеки людина може отруїтися. Крім того, я би порадила утриматися від купівлі готових салатів у супермаркетах.

Насамперед, псується білкова їжа.  Це м’ясо, риба, яйця, або страви, які з них зроблені. А вже потім псується вуглеводна їжа, наприклад, солодощі. Краще у цьому разі їсти сухе печиво без начинки чи шоколадної глазурі. Щодо напоїв, то мінеральна вода буде найбільш безпечною у цьому сенсі.

Прослухати повну версію.

Фото — pexels.com

Як не отруїтися вуличною їжею влітку — роз’яснення експерта

Новини по темі