Мобільний додаток

Мін’юст запустив калькулятор справедливої ціни на комуналку

2.07.2019 р., 16:04

На сайті Міністерства юстиції України з’явився онлайн-калькулятор для розрахунку справедливої ціни на тепло та гарячу воду.

Як повідомляє прес-служба Мін’юсту, про це заявив міністр юстиції Павло Петренко.

"Тепер громадяни зможуть самостійно вирахувати, скільки вони мають сплачувати за тепло та гарячу воду. На сайті Урядового порталу та Міністерства юстиції з’явився калькулятор розрахунку чесної платіжки, скориставшись яким, можна дізнатися, чи справедливою є вартість тепла та гарячої води у кожному з регіонів", — зазначив міністр.

Петренко додав, що через "непрозорість формування тарифів, бездарність чиновників та корумпованість підприємств-постачальників на місцях" вартість опалення у різних областях України кардинально відрізняється, хоча вартість вартість газу для всіх однакова.

За словами міністра, "26 червня була ухвалена постанова уряду про встановлення граничних цін на тепло. Відповідно до постанови, вартість гігакалорії тепла в містах обласного значення не має перевищувати економічно обґрунтованого значення, яке становить 1400 грн, вартість гарячої води — 83 грн за кубометр у квартирах з сушарками для рушників і 75 грн — без них".

Петренко також наголосив, що вартість опалення й гарячої води має знизитися.

"За підрахунками, в середньому вартість опалення й гарячої води має знизитися на 14%, а в окремих містах-рекордсменах тарифи на опалення впадуть на 40%", — сказав він.

Фото — НБУ 

Мін’юст запустив калькулятор справедливої ціни на комуналку

Новини по темі