Мобільний додаток

Політв'язень Гриб звернувся до української влади щодо долі бранців Кремля

1.07.2019 р., 10:38

Український політв'зень Павло Гриб звернувся до президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради та українських політиків з проханням вирішити долю бранців Кремля.

Звернення опублікував батько Гриба на своїй сторінці у Facebook.

"Я, Павло Гриб, український патріот, засуджений за сприяння терористичній діяльності на шість років позбавлення волі, разом з усіма політичними полоненими, від імені усіх українських військових, політв’язнів путінського режиму, звертаюсь до української влади, президента України, депутатів Верховної Ради, уряду України — вирішіть нарешті нашу долю!",  — йдеться у зверненні.

За словами Павла, з часу першого і поки єдиного обміну в’язнями минуло чимало часу, а кількість політв’язнів тільки збільшується, і зараз їх понад 100 осіб.

Українець закликав громадськість, діячів культури, вояків, націоналістів, волонтерів і капеланів, земляцтв кожного краю, всіх українців, небайдужих до долі політв’язнів, не залишатися осторонь і не забувати в’язнів.

"Скажіть своє слово про нас — вдома, на роботі, в соціальних мережах, в ЗМІ. Треба донести правду про переслідування патріотів України спецслужбами Московії!", — додав він, наголосивши, що потрібно змусити Росію почати перемовини.

"Яке б розчарування в Україні не було, яка б влада на хвилі цього розчарування не прийшла, її обов’язок — звільнити полонених і політв’язнів, не допустити нових, закривши після цього державний кордон з Московією і Білорусією й розірвавши дипломатичні відносини з усіма ворожими країнами. Цього ми вимагаємо. Будь-яка влада має нас чути. Будь-яка інша політика в цьому напрямі є державною зрадою", — сказав Гриб.

"Ми чекаємо офіційної реакції, і головне, дій влади. Час пішов. Пообіцяли  працюйте", — підсумував у своєму зверненні українець.

Нагадаємо, торік 24 серпня в Білорусі зник українець Павло Гриб. 7 вересня 2017 року стало відомо, що його викрали співробітники ФСБ і утримують у Краснодарському СІЗО. В Росії Павлу Грибу висунуто обвинувачення у сприянні терористичній діяльності. З серпня 2017 року він перебуває під вартою, 7 листопада 2018 року російський  суд продовжив його арешт на 6 місяців.

У березні Європейський Союз закликав Росію звільнити Павла Гриба і надати йому медичну допомогу.

На фото —  Павло Гриб, Радіо Свобода

Політв'язень Гриб звернувся до української влади щодо долі бранців Кремля

Новини по темі