Мобільний додаток

Зеленський надав звання героїв ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які спускали воду під реактором

28.06.2019 р., 16:01

Президент Володимир Зеленський підписав Указ "Про присвоєння звання Герой України" трьом ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які спускали воду під реактором. Відповідний указ № 468/2019 оприлюднено на офіційному сайті президента.

Відповідно до документа, старший інженер-механік реакторного цеху ДП "Чорнобильська АЕС" у 1983-1989 роках Олексій Ананенко, старший інженер турбінного цеху атомної електростанції у 1986 році Валерій Беспалов та начальник зміни цього ж підприємства у 1976-2005 роках Борис Баранов (посмертно) удостоєні найвищої державної нагороди за героїзм і самовіддані дії, виявлені під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, що сталася 26 квітня 1986 року. Усі троє, ризикуючи життям, запобігли можливому другому вибуху на ЧАЕС.

"Олексій Ананенко, Валерій Беспалов та Борис Баранов спустилися в басейн-барботер під зруйнованим реактором і відкрили запірні клапани, щоб звільнити його від води. Завдяки цьому вдалося уникнути контакту розплавленого ядерного матеріалу з водою, внаслідок якого з високою ймовірністю міг статися повторний вибух",— йдеться у повідомленні на сторінці президента.

Раніше був поширений міф, що всі троє померли від "променевої хвороби", але це не так: після спуску води в ректорі, вони продовжили працювати на ЧАЕС. Борис Баранов помер 2005 року, а Валерій Беспалов і Олексій Ананенко живуть у Києві.

Читайте також: Українка в США розказала, як консультувала сценариста серіалу "Чорнобиль" і як стала прототипом героїні

Нагадаємо, ліквідатори-дайвери, як і загалом тема аварії на ЧАЕС стали популярними після виходу у травні міні-телесеріалу "Чорнобиль" від HBO, який заснований на реальних подіях трагедії 1986-го року.

Згодом у США серіал "Чорнобиль" назвали кращим за "Гру престолів".

Фото - ДП "Чорнобильська АЕС"

Зеленський надав звання героїв ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які спускали воду під реактором

Новини по темі