Мобільний додаток

Спроби Філарета відновити УПЦ КП не мають майбутнього — Хромець

25.06.2019 р., 18:48

Якби не було православної церкви Київського патріархату, шансів конституюватися в Української православної церкви не було, проте, попри це, нинішні намагання Філарета відновити УПЦ КП не мають майбутнього. Про це Українському радіо розповів доктор філософських наук, директор Несторівського центру Віталій Хромець.

Ведучий:

Роман Коляда

"Якщо говорити про спроби почесного патріарха Філарета відновити православну церкву Київського патріархату, варто згадати про собор 15 грудня, на якому відбулась самоліквідація УПЦ КП. Він був, його визнала більшість православних в Україні та визнав Вселенський патріархат",  каже Віталій Хромець.

На його думку, те, що зараз відбувається в релігійних колах, треба оцінювати з точки зору амбіцій почесного патріарха Філарета: "Після того, як конституювалася Українська православна церква, Філарет отримав повагу і визнання, а в подальшому, напевно, отримав би і назву вулиці на свою честь. Адже, якби не було УПЦ КП, навряд чи змогла б конституюватися й УПЦ".

За його словами, Філарет більше сорока років був на перших посадах і дуже болісно сприйняв відсторонення від влади та намагання побудувати православну церкву без нього: "В цій ситуації була б дуже доречна поява емеритури в православній церкві. Було б правильно і красиво, якби почесний патріарх виконував роль духовного наставника та морального авторитета, а молодий предстоятель виконував адміністративну роботу, прислуховуючись до думки Філарета".

"Проблема в тому, що владика Філарет хотів і надалі керувати новою православною церквою, ми неодноразово бачили, як у ЗМІ говорилося, що Епіфаній не є самостійною фігурою. Це б'є по авторитету ПЦУ",  вважає Віталій Хромець.

Проте в майбутньому, на його думку, з проекту владики Філарета нічого не вийде: "Він конституював УПЦ КП колись в противагу УПЦ МП. Проте зараз є канонінчна визнана структура УПЦ, яку підтримують".

Читайте також: ПЦУ відсторонила від служби священиків, які підтримали "собор" Філарета 

Нагадаємо, у Києві у Володимирському соборі з ініціативи владики Філарета  20 червня відбулося зібрання частини ієрархів, священиків та мирян колишньої УПЦ Київського патріархату. Учасники назвали його "помісним собором" і постановили відновити діяльність Київського патріархату та скасувати постанову про його ліквідацію, ухвалену перед отриманням Томосу.

Слухати повну версію.

ФОТО: Shutterstock

Новини по темі