Мобільний додаток

Українські спецпризначенці здобули сертифікат сил швидкого реагування НАТО

24.06.2019 р., 13:50

Українські спецпризначенці, а саме 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗСУ отримав сертифікат сил швидкого реагування НАТО. Вперше в історії такий сертифікат отримала країна, що не є членом Альянсу.

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

"Вперше в історії підрозділ з країни не НАТО пройшов сертифікацію як підрозділ SOF (Special Operations Forces — ред.) і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО (NATO Response Force — ред.)", — йдеться в повідомленні.

140-й центр Сил спеціальних операцій ЗСУ пройшов відповідні іспити у Литві. 

Сили швидкого реагування, створені на саміті НАТО в 2020 році, перебувають у постійній бойовій готовності. Вони складаються з сухопутних військ, спецпризначенців, повітряних, морських сил, що готові впродовж 5 днів до проведення операцій евакуації чи реагування на кризові ситуації в усіх частинах світу.

При значному військовому конфлікті (війні) повинні стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів. Рішення про застосування СШР ухвалює Північноатлантична рада.

Сухопутні сили СШР НАТО зусиллями бригади здатні провадити операції вимушеного силового входу (forced-entry). Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної і амфібійної груп. Повітряні сили здатні провадити до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використати спеціальні підрозділи.

Фото: Уніан

Українські спецпризначенці здобули сертифікат сил швидкого реагування НАТО

Новини по темі