Мобільний додаток

В Грузії класична політична криза, але російські сили не мають шансів — грузинський політолог

24.06.2019 р., 09:57

В Грузії зараз розгортається класична політична криза, але проросійські настрої в суспільстві не виросли, тому сили РФ не мають шансів вплинути на країну, розповів Українському радіо в програмі "Сьогодні.Зранку" грузинський політолог Гела Васадзе.

"В Грузії відбувається класична політична криза, спровокована тим, що чиновник російської держави опинився в кріслі нашого спікера. Внаслідок цієї події в суспільстві почались масові протести. Проте зараз головне, що розгін цих протестів, цих демонстрацій був дуже жорстоким. Двоє людей, хлопець та дівчина, втратили око, адже поліція стріляє гумовими кулями впритул", — каже Гела Васадзе.

За його словами, активна частина грузинського суспільства пильно слідкує за тим, чи понесе відповідальність за дії правоохоронців чинний міністр внутрішніх справ.

"Протест очолює молодь, а не опозиція. Попри всі негаразди та провокації, втручання з боку РФ, я повторюю, збільшити політичний вплив в Грузії, так само як і в Україні, в Росії не вийде, хоча вона й робить спроби. Настрої в суспільстві не спрямувалися в бік проросійських, на протестах зараз більша частина грузинського суспільства. В російських сил немає шансів", — заявив політолог.

За його словами, наступні вибори у Грузії заплановані на осінь 2022 року, тому нинішні події на них не вплинуть.

"Проте зараз є величезний запит на багатопартійність, де є місце й для Міхеїла Саакашвілі, адже він є керівником найбільшої в Грузії опозиційної партії. Грузини втомилися від того, що одна партія монополізує владу", — наголошує Гела Васадзе.

Він звертає увагу, що Грузія є парламентська республіка, тому Бідзіна Іванішвілі, який керує правлячою партією, визначає політику держави: "Він тримає в руках не лише законодавчу, але й судову владу, використовуючи великий фінансовий, адміністративний та політичний ресурс. Тоді як решта партій розрізнені і з ними легко грати".

Нагадаємо, 20 червня о 19:00 на проспекті Руставелі в Тбілісі почалися масові протести: близько 10 тисяч людей протестували перед будівлею грузинського парламенту та вимагали відставки голови парламенту, міністра внутрішніх справ та голови Служби держбезпеки.

21 червня спікер парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе подав у відставку.

Читайте також: Реакція влади Грузії на протести є неадекватною — Мамулашвілі

Причиною протесту стала участь у засіданні Міжпарламентської асамблеї православ’я депутата Держдуми Росії, президента цієї асамблеї Сергія Гаврилова. Багатьох громадян Грузії обурило те, що він вів засідання асамблеї в будівлі грузинського парламенту, адже він пропагує визнання як незалежних держав сепаратистських регіонів Грузії — Абхазії і Південної Осетії.

 

Слухати повну версію.

ФОТО: сторінка Facebook Гели Васадзе

Новини по темі