Мобільний додаток

Журналістська спільнота готує заяву до влади через вбивство журналіста Вадима Комарова

21.06.2019 р., 15:12

Після смерті черкаського журналіста, відеоблогера Вадима Комарова, якого 4-го травня жорстоко побили і який 46 днів перебував у комі так і не прийшовши до тями, журналістка спільнота б'є на сполох. Про невтішну статистику з порушення свободи слова та про побоювання щодо парламентських виборів в ефірі Радіо Культура в програмі Культура.Live розказала виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.

Ведучі:

Катерина Толокольнікова

"Сьогодні журналістська спільнота випустить заяву від себе із закликом до влади, щоб оперативно розслідували цей злочин. І нас багатьох здивувало, що лише вчора, після смерті журналіста, з'явився фоторобот його потенційного нападника. Чому цей фоторобот не можна було оприлюднити раніше? Чому смерть журналіста стала таким каталізатором — це питання. І загалом, цей рік не дуже успішний для журналістів в плані фізичної агресії", — заявила Романюк.

Вона додала, що Черкащина, де вбито Вадима Комарова, донедавна не була тим критичним регіоном, де перешкоджали свободі слова.

"У нас критичні регіони — це Київ, звісно, і область, це Одеса, Миколаївщина, Херсонщина. Тобто південні регіони. Там дуже багато викликів для журналістської діяльності. І це такі регіони як Волинь і Полтава. А Черкаси. Ніхто б не міг подумати, що там буде аж такий жорстокий напад на журналіста", розказала виконавча директорка Інституту масової інформації.

Оксана Романюк навела статистику з початку року щодо порушень свободи слова, а також висловила припущення через майбутні паралментські вибори.

"Загалом, з початку року зафіксували 99 випадків порушень свободи слова. І переважну більшість цих випадків склала фізична агресія. Станом на зараз кількість випадків така сама, як і торік. Але ми очікуємо, що через парламентські вибори, на жаль, ця кількість порушень зросте до кінця року", — резюмувала вона.

Раніше Оксана Романюк повідомила, що в середньому на рік розслідується лише 8-10% нападів на журналістів.

Весь ефір програми можна послухати тут

 

Оксана Романюк. Фото Facebook

Журналістська спільнота готує заяву до влади через вбивство журналіста Вадима Комарова

Новини по темі