Мобільний додаток

Більшість справ щодо нападів на активістів та журналістів не розслідуються поліцією – дослідження

21.06.2019 р., 13:36

52% справ, що стосуються нападів на активістів та журналістів не розслідуються поліцією. Про це під час презентації попередніх результатів дослідження ситуації із переслідуванням громадських активістів розповів один з його авторів Аліаскар Єримбетов.

Так, за попередніми результату моніторингу, з 1 січня по 15 червня 2019 року зафіксовано 39 випадків переслідування журналістів та громадських активістів. За даними авторів дослідження, 23 з них сталися з політичних причин.

"На діаграмі бачимо реакцію поліції на напади. Без розслідувань – 52%, розслідування розпочато – 48%", – звернув увагу Аліаскар Єримбетов.

Автори дослідження припускають, що розслідування, які проводяться поліцією, штучно затягуються або проводяться неефективно.

"Перший приклад – це Олександр Бабіч, активіст з Одеси. Розслідування не принесло результату з того моменту, як відбувся підпал машини півроку тому. Другий приклад – це  журналістка Галина Єреміца. Кримінальне провадження було відкрито у зв’язку з перешкоджанням її професійній діяльності у трьох різних районах. Одна зі справ була закрита, а в інших двох розслідування досі не завершені", – пояснив Аліаскар Єримбетов.

Він додав, що у 2018 році в Україні обнародувалася інформація про 50 політичних переслідувань представників громадського суспільства. Розслідування проводяться неефективно, а за частиною справ кримінальні провадження не були відкриті, незважаючи на резонансність справ, підсумовує дослідник.

Остаточні результати дослідження будуть опубліковані у серпні цього року.

Раніше виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк повідомила, що в середньому на рік розслідується лише 8-10% нападів на журналістів.

Новини по темі