Мобільний додаток

Філарета можна вважати розкольником, проте Томос не заберуть — Горєвой

20.06.2019 р., 18:38

Почесного патріарха Православної церкви України Філарета можна вважати розкольником, проте Томос в української церкви не заберуть, переконаний директор Громадської організації "Центр релігійної безпеки" Дмитро Горєвой. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері", прокоментувавши помісний собор, який відбувся за ініціативи патріарха Філарета. 

Ведучі:

Віталій Науменко, Наталя Чорна

"Це жага Філарета до влади. Він хотів бути патріархом і не важливо патріархом чого. Статус УПЦ КП, на який начебто посилається Філарет, знятий з державної реєстрації. Тому ніякого помісного собору провести не можна, тому що немає процедури, за якою цей помісний собор можна було б провести", — зазначив Дмитро Горєвой.

Він додав, що "церкви як інституції не мають статусу юридичної особи. Статус юридичної особи є у Київської патріархії, у керівного центру, або у Київської митрополії. Однак вони не володіють всім церковним майном. Церковним майном володіє кожна конкретна парафія".

Експерт зауважив, що патріарха Філарета можна вважати розкольником, проте Православна церква України навряд застосує до нього санкції.

"Філарета можна вважати розкольником, тому що він вчиняє цей відкол, відходить від Православної церкви України. Саме ПЦУ йому, скоріш за все, ніяких санкцій давати не буде. Вони обмежаться хитрою заявою, що він сам себе своїми діями відлучив від церкви", — сказав він.

Горєвойтакож наголосив, що Томос "у нас не заберуть, тому що сама Православна церква України продовжує існувати як інституція. Ніяких умов Томосу не було порушено, і тому підстав для його відкликання немає".

Читайте більше в інтерв’ю — Філарет: Томос приніс нам не стільки користі, скільки шкоди

Зазначимо, у Києві у Володимирському соборі з ініціативи владики Філарета пройшло зібрання частини ієрархів, священників та мирян колишньої УПЦ Київського патріархату. Учасники назвали його "помісним собором" і постановили відновити діяльність Київського патріархату та скасувати постанову про його ліквідацію, прийняту перед отриманням Томосу.

Православна церква України 24 червня ухвалить рішення стосовно сьогоднішньго "собору", ініційованого почесним патріархом ПЦУ Філаретом. 

Раніше у ПЦУ заявили, що оцінку рішенням "собору", ініційованого Філаретом, нададуть наприкінці червня. Також у Православній церкві України наголосили, що Філарет не має права одноосібно збирати помісний собор ні за чинним статутом ПЦУ, ні за колишнім статутом УПЦ КП, а всі організатори та учасники цих зборів будуть відділені від автокефальної церкви "з усіма канонічними та юридичними наслідками".

Прослухати повну версію.

На фото — Почесний патріарх ПЦУ Філарет 

Філарета можна вважати розкольником, проте Томос не заберуть — Горєвой

Новини по темі