Мобільний додаток

Київський патріархат продовжує своє існування — рішення "собору" Філарета

20.06.2019 р., 14:31

Учасники зібрання частини ієрархів УПЦ КП на чолі з Філаретом постановили відновити діяльність Київського патріархату і скасувати постанову про його ліквідацію, ухвалену перед отриманням томосу, повідомляє ВВС.

У Києві у Володимирському соборі з ініціативи владики Філарета пройшло зібрання частини ієрархів, священиків та мирян колишньої УПЦ Київського патріархату. Учасники назвали його "помісним собором" і постановили відновити діяльність патріархату.

Учасники зібрання постановили скасувати постанову про ліквідацію УПЦ КП, яку ухвалили 15 грудня 2018 року, перед тим, як Київський патріархат став частиною Православної церкви України.

"Без умовної ліквідації Київського патріархату не могло бути об'єднавчого собору українських церков 15 грудня 2018 року і надання томосу про автокефалію", — йдеться в тексті постанов "собору".

Учасники зібрання вважають, що томос про автокефалію, який Вселенський патріарх надав ПЦУ, не відповідає таким у інших автокефальних церквах, а тому "ставить ПЦУ в залежність від Константинпольського патріархату".

Читайте більше в інтерв’ю — Філарет: Томос приніс нам не стільки користі, скільки шкоди

Раніше у ПЦУ заявили, що оцінку рішенням "собору", ініційованого Філаретом, нададуть наприкінці червня. Також у Православній церкві України наголосили, що Філарет не має права одноосібно збирати помісний собор ні за чинним статутом ПЦУ, ні за колишнім статутом УПЦ КП, а всі організатори та учасники цих зборів будуть відділені від автокефальної церкви "з усіма канонічними та юридичними наслідками".

Фото: ВВС

Київський патріархат продовжує своє існування — рішення "собору" Філарета

Новини по темі