Мобільний додаток

Мартиненко про купівлю каналу ZIK: я не думаю, що це загроза нацбезпеці

18.06.2019 р., 19:30

Про те, чи існує в Україні пропаганда, якою буде подальша роль каналу ZІК і як оцінювати результати роботи команди Володимира Зеленського, розповів Українському радіо в програмі "Сьогодні.Ввечері" генеральний директор інформаційної агенції "Інтерфакс" Олександр Мартиненко.

Ведучі:

Віталій Науменко, Наталія Чорна

Які ваші враження від перших 30 днів президентства Володимира Зеленського?

Якщо казати про тенденції, то люди, які прийшли в Адміністрацію і працюють разом з Зеленським, ще шукають свій стиль роботи, напрямки, де можна реально щось зробити, знайомляться з тим, як працює державний апарат. Цей процес триватиме десь 100 днів. Сподіваюся, що 1 вересня будуть більш конкретні речі прописані й оцінені. Але труднощів в них зараз, гадаю, більше, ніж вони очікували.

Якщо робота буде ефективною, її ніхто не помітить, якщо ж ні — про це говоритиме весь фейсбук. Проте зараз у президента немає ніяких важелів, бо немає уряду і парламенту, тому ми чуємо про плани, а не про реальні дії.

Зараз багато говориться про блокування його роботи і саботаж зі сторони парламенту.

— Якщо ВРУ саботуватиме роботу, це погано закінчиться для самої Ради, бо люди чекають на реформи. Діюча влада на цьому жодним чином не виграє. Парламент і президент зараз є опонентами, через це державні інституції працюють окремо. Це нормально, коли прийшла людина яка каже "Я їх всіх винесу", в такому разі сподіватися на ефективну роботу марно. Я не агітую Конституційний суд, але було би бажано, аби якомога швидше пройшло перезавантаження влади.

Вчора і позавчора був пік зовнішньополітичних візитів президента: вчора Париж, сьогодні — Берлін. Ви відчуваєте з промов Зеленського, що політика на Сході зміниться?

Не існує політик на Сході. Це має бути єдина політика держави стосовно Росії та конфлікту на Сході. Вона має бути цілісна. Проте ті, хто чекав, що зараз ми закінчимо війну і приймемо ЛНР/ДНР в українську державу, мають знати: цього не станеться, бо в президента і його команди є почуття самозбереження. Але якісь кроки будуть, хоча з офіційних виступів ми нічого не зрозуміємо.

Чи вважаєте ви купівлю каналу ZІК Тарасом Козаком захопленням інформаційного простору?

Я не вважаю, що це загроза нацбезпеці. Люди ці канали дивляться, хоч і небагато. Інформаційні канали дивляться ті, хто занурений у політику і в них є своя позиція. Їх ніхто вже не переконає. Тим паче, в Україні немає якісної пропаганди і це найкраще. Багато хто з патріотів дивиться російське телебачення і думає, що класно, якби в нас було таке ж, тільки проукраїнське, свій український Кісєльов. Цього не буде, бо тут нема професіоналів і людей, які б робили для нас якісний контент.

Мені не сподобалося, коли канал ZІК перейшов у іншу власність, а люди звідти пішли. Можна світ розділити на чорне і біле, але телевізор залишиться кольоровим. В нас є хороші журналісти, які роблять якісний продукт, але каналів в Україні більше, ніж професійних журналістів, які там працюють. Їм треба розуміти, що ми не працюємо на людей, які нас слухають, ми працюємо для всіх. Розійтися по нішевих каналах — це неправильно.

Слухати повну версію.

                                Олександр Мартиненко

Мартиненко про купівлю каналу ZIK: я не думаю, що це загроза нацбезпеці

Новини по темі