Мобільний додаток

Українські виробники не платять за переробку пластикової тари, хоча її вартість закладена в ціну — Тимочко

17.06.2019 р., 20:29

Українські виробники пластикової тари та упаковки не платять за їхню переробку, хоча вартість переробки закладена в ціну кожного виробу. Про це Українському радіо в програмі "Вечірній формат" розповіла голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Ведучий:

Сергій Судим

"Вчора в Японії на саміті G20 ухвалили першу угоду про скорочення пластикових відходів. Безперечна перевага цієї угоди полягає в її міжнародному статусі: більшість з них таки виконується. Крім того, вона стосується не лише світового океану, а запобігає засміченню пластиком на всіх рівнях: від етапу його створення й до кінцевого використання", — розповідає Тетяна Тимочко.

За її словами, проблема засмічення Землі пластиком має глобальні масштаби та є дуже актуальною й для України.

"Більшість держав на офіційному рівні відмовляються від використання пластику і мова не лише про Європу, але й про Африку. В нас же навпаки ще у 2015 році уряд скасував плату за переробку пластикової тари та упаковки для виробників. На сьогодні з боку держави немає жодних дієвих кроків для вирішення цієї проблеми", — зазначила екологиня.

Тетяна Тимочко звертає увагу, що питання вирішення проблем екології стосується й звичайних українців та громадських організацій: "Нам потрібно скорочувати використання поліетилену та пластикового посуду. Сьогодні в Україні успішно проходять акції, які мають на меті переконати людей у складності екологічних проблем та відповідальності за них, наприклад "Прибери планету" чи використання торбинок з тканини замість пакета. Багато людей свідомо використовують їх".

Проте, за її словами, вирішення проблеми потребує й рамкових державних кроків, й вимог до бізнесу: "Ми — єдина країна, де виробники тари й упаковки не платять за його переробку".

"Проблема України полягає в тому, що люди, які ухвалюють рішення на рівні держави, супроводжують бізнес, а йому невигідно платити за переробку. Хоча в ціну кожної пляшки закладена вартість її переробки. Тому владні структури ухвалюють рішення на користь бізнесу і на шкоду довкіллю. А це отруює нашу землю, воду та повітря", — підсумовує Тетяна Тимочко.

Слухайте ефір повністю

Фото - pixabay.com

Українські виробники не платять за переробку пластикової тари, хоча її вартість закладена в ціну — Тимочко

Новини по темі