Мобільний додаток

У Європі закликають продовжити контракти на транзит російського газу через Україну

17.06.2019 р., 16:30

Представник федерального уряду Німеччини Штеффен Зайберт заявив, що його країна наполягає на продовженні транзиту російського газу через територію України. Про це він сказав на брифінгу в Берліні, повідомляє Укрінформ.

"З нашої точки зору, продовження ролі України, як транзитної держави, є необхідністю. Ми цього вимагаємо. В наших абсолютних інтересах є, і це є нашою вимогою, щоби транзит був і надалі можливим”, — сказав Штеффен Зайберт.

Він додав, що Німеччина активно підтримує тристоронні переговори щодо продовження транзиту між ЄС, Україною і РФ.

Тим часом заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль повідомила виданню Bloomberg, що Україна попередила країни-члени Євросоюзу про ймовірну газову кризу, яка може виникнути через відсутність договору про транзит газу через українську газотранспортну систему з Росією на початку 2020 року. 

За словами Зеркаль, нині вірогідність того, що не буде нового контракту до 1 січня 2020 року, "дуже висока", і саме з цього приводу Україна та ряд європейських країн нині накопичують запаси газу в своїх сховищах.

Питання збереження транзиту газу та будівництво "Північного потоку-2" вже завтра, 18 червня, обговорять особисто канцлер Ангела Меркель та український президент Володимир Зеленський. 

Нагадаємо, дія контракту про транзит російського газу в Європу закінчується 31 грудня 2019 року. 

Фото: Економічна правда

У Європі закликають продовжити контракти на транзит російського газу через Україну

Новини по темі