Мобільний додаток

На Івано-Франківщині завтра розпочнеться триденний фестиваль Via Carpatia

13.06.2019 р., 15:32

ViaCarpatia – так називається Другий міжнародний форум Центральної та Східної Європи. Фестиваль мистецтв і науково-практична конференція – усе в одному. З 14 по 16 червня він відбудеться в смт. Верховина на Івано-Франківщині. Організатор форуму Микола Типусяк в ефірі програми "ДеньПРО" на Радіо Промінь розповів, що буде на фестивалі.

Ведучі:

Марія Сизон, Олександра Франко

Як розповів Микола Типусяк, форум відбуватиметься упродовж трьох днів, кожен з яких має свою тематику.

"В перший день у нас день театру. Просто неба буде мюзикл "Гуцулка Ксеня". Багато хто бачив фільм-мюзикл, а це колектив Івано-Франківського театру просто неба на фоні гір покажуть театральну постановку. Перед тим, щоб відчути колорит Гуцульщини, о 15:00 виступатимуть гуцульські колективи", – поділився організатор.

На другий день шанувальники поезії зможуть побачити поетичні програми Івана Малковича, Юрія Андруховича, Тараса Чубая і Сергія Жадана. А також у рамках форуму у цей день, 15 червня, відбудеться традиційний гуцульський фестиваль "Полонинське літо".

"Це такий фестиваль, де гуцули традиційно збираються усі разом. Це відбувається лише раз на рік, коли гуцули з’їжджаються усі на одну локацію, варять там гуцульські страви, їдять гуцульську бринзу співають гуцульських пісень, – розповів Микола Типусяк. – У гуцулів багато чому можна навчитися. Там будуть майстер-класи з приготування бринзи, різних народних промислів, буде майстер-клас зі співу".

На третій – музичний – день відбудеться виступ симфонічного оркестру "INSO-Львів", які представлять українську різдвяну музику симфонічного виконання.

Нагадаємо, у Києві та Харкові стартував мистецький та освітній фестиваль VR forum & art festival, спрямований на розвиток взаємодії мистецтва і нових технологій.

На Івано-Франківщині завтра розпочнеться триденний фестиваль Via Carpatia

Новини по темі