Мобільний додаток

СБУ: завербований ФСБ диверсант планував підірвати "Харківводоканал"

13.06.2019 р., 15:25

Мешканець Харківської області заклав та спробував привести у дію вибухівку на одному з об'єктів Харківводоканалу. Як повідомляє Служба безпеки України, чоловік зізнався, що у лютому 2019 року у м. Бєлгород (Росія) його завербували співробітники ФСБ РФ, і цей злочин він здійснив за їх завданням.

Вчиненню диверсії запобігли співробітники Департаменту контррозвідки Служби безпеки України спільно з УСБ України у Харківській області під процесуальним керівництвом прокуратури Харківщини.

Вчинити вибух зловмисник збирався на території комплексу водопідготовки "Дніпро" КП "Харківводоканал" у селищі Краснопавлівка: заклав вибухівку у безпосередній близькості до ємності із хлором, яка технологічно задіяна в системі очищення води та, у разі пошкодження, відновленню не підлягає. За попередніми даними, потужність вибухівки еквівалентна двом кілограмам тротилу. Вибух міг залишити без водопостачання Харків та Лозову. 

Громадянину України оголошено підозру про скоєння злочину, передбаченого ст.113 ("Диверсія") Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Фото: СБУ

СБУ: завербований ФСБ диверсант планував підірвати "Харківводоканал"

Новини по темі