Мобільний додаток

Чи вигідно в Україні вирощувати енергетичні культури — розказує експертка

13.06.2019 р., 14:32

Що необхідно для того, аби Україна стала лідером у галузі промислового вирощування енергетичних культур? Про це говорили в ефірі Радіо Культура в програмі Еко-life з директоркою провідної української агро-енергетичної компанії Іриною Гнап.

Ведуча:

Майя Манько

Щорічно Україна споживає понад 30 мільярдів кубічних метрів газу. При вирощуванні енергетичних культур на 1 мільйоні гектарів та їхній середній врожайності 11,5 мільйонів тонн — можна замінити до 5,5 мільярдів кубічних метрів газу в рік. Фахівці енергетичної галузі запевняють, потенційно Україна може замінити енергетичними культурами близько 20 мільярдів кубічних метрів газу.

Нині для виробництва твердого палива засаджено великі плантації верби, тополі, міскантусу та інших рослин. Чи вигідно їх вирощувати в нашій країні?

"З урахування того, що Україна має великий потенціал вільних земель, тобто є на чому вирощувати, це і вигідно, і перспективно", — впевнена Ірина Гнап.

Наразі банк енергетичних культур потроху розширюється в Україні. Спершу починали з енергетичної верби, а потім додали енергетичну тополю та інші культури.

За словами експертки, на початку вирощування енергетичних культур були складнощі: відсутність кваліфікованих спеціалістів у цій сфері та недовіра з боку людей, що надавали землі в оренду.

"Дуже важливо те, що в нас є багато вільних земель. І якщо подивитися на ту саму Європу — там нема взагалі вже де вирощувати, там все обробляється, все зайнято. В цьому питанні Україна має надзвичайно великий потенціал. Багато земель у нас, які не використовуються, є ефективними у вирощуванні біоенергетичних культур", — зауважила Ірина Гнап.

Весь ефір можна послухати тут

Фото pixabay.com 

Чи вигідно в Україні вирощувати енергетичні культури — розказує експертка

Новини по темі