Мобільний додаток

Від початку року понад 5 мільярдів гривень було виділено на фінансування регіонів — Калачова

13.06.2019 р., 09:29

Від початку року понад 5 мільярдів гривень було виділено на фінансування регіонів. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" повідомила заступниця головного редактора Інтернет-видання "Економічна правда", керівник проекту Budget WatchDog аналітичної платформи VoxUkraine Галина Калачова, прокоментувавши, які депутати-мажоритарники отримують кошти з державного бюджету на роботу в округах.

Ведучі:

Богдан Буткевич, Христина Стець

"У державному бюджеті є два джерела, за рахунок яких можна фінансувати різні інвестиційні проекти. Насамперед, це кошти Фонду регіонального розвитку і субвенції на соцекономрозвиток", — зазначила Галина Калачова.

Калачова зауважила, що від початку року понад 5 мільярдів гривень було виділено на фінансування регіонів.

"З початку року відбулося два розподіли субвенцій і один по Фонду на суму понад 5 мільярдів гривень. 5 мільярдів гривень запущено в роботу, і вони починають надходити у регіони на фінансування різних проектів", — сказала вона.

Експертка наголосила, що найбільше коштів припадало на округи депутатів, які є членами коаліції.

"Якщо поглянути на цифри, на динаміку за останні 4 роки, то найбільше цих коштів припадало на округи депутатів, які є членами коаліції. Є також тенденція, що з 2017 року відбувся стрибок на користь ситуативних політичних союзників коаліції. А політична складова у розподілі цього ресурсу значна", — додала вона.

Калачова прокоментувала, що коли не буде змін у законодавстві щодо розподілів субвенційних коштів, то у новому парламенті значних змін не передбачається.

"Якщо не буде змінено законодавство або якийсь із цих механізмів не буде скасовано, то на рівні законодавчих можливостей і реалій у новому парламенті все може продовжитись. Всі зміни залежатимуть від совісті депутатів", — сказала Калачова.

Читайте також — Процедура розподілення субвенцій між регіонами залишається непрозорою — аналітикиня "Чесно"

Нагадаємо, 24 травня розпочалася виборча кампанія до Верховної Ради України.

Указ президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради України 23 травня опублікували в газеті Кабінету міністрів України "Урядовий кур'єр".

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів на 21 липня.

Прослухати повну версію.

Фото — НБУ 

Від початку року понад 5 мільярдів гривень було виділено на фінансування регіонів — Калачова

Новини по темі