Мобільний додаток

Філарет: не хочу ніякого розколу, але ПЦУ може відокремитися

12.06.2019 р., 22:22

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявляє, що не прагне розколу, але ПЦУ може відокремитися. Про це він розповів в інтерв’ю Українському радіо.

"Я не хочу ніякого розколу. Якщо від Київського Патріархату відокремиться ця ПЦУ, то нехай відокремлюється. Але Київський Патріархат був, є і буде. Наше завдання — не розколювати. Наше завдання — об’єднати все православ’я в одну незалежну церкву", — сказав він.

За його словами, на 20 червня скликається собор, щоб утвердити Українську православну церкву Київського патріархату.

"Зараз я скликаю Помісний собор для того, аби утвердити і надалі Українську православну церкву Київського Патріархату, яка буде незалежна і від Москви, і від Константинополя. Спочатку вона буде маленькою, але цей київський Патріархат знову виросте у великий. Тому що український народ потребує незалежної церкви", – сказав він.

Філарет стверджує, що Київська Патріархія продовжує існувати як юридична особа.

Читайте більше в інтерв’ю — Філарет: Томос приніс нам не стільки користі, скільки шкоди

Нагадаємо, 30 травня предстоятель Православної церкви України Епіфаній підписав указ, яким визнав недійсними документи та розпорядження Української православної церкви Київського патріархату. Перед цим Патріарх Філарет назвав рішення Об'єднавчого собору від грудня фальшивим.

Водночас директор департаменту у справах релігії та національностей Міністерства культури Андрій Юраш в ефірі Українсього радіо заявив, що Україну не позбавлять Томосу, а православна церква Київського патріархату в разі її відновлення не матиме реального впливу.

15 грудня минулого року на Об’єднавчому соборі архієреї церков обрали Митрополита Епіфанія предстоятелем Православної церкви України та ухвалили статут новоствореної Православної церкви України. на Об'єднавчому соборі  6 січня в Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій передав Епіфанію Томос про автокефалію Православної церкви України.

Філарет: не хочу ніякого розколу, але ПЦУ може відокремитися

Новини по темі