Мобільний додаток

Україна отримає естонську підтримку для впровадження "Держави в смартфоні" — радник президента

12.06.2019 р., 19:57

Україна почала роботу над проектом "Держава в смартфоні" і має намір перейняти досвід Естонії, де успішно впроваджена ця концепція. Як повідомляє прес-служба Адміністрації президента, українська делегація на чолі з радником президента України Михайлом Федоровим саме з цією метою відвідала Естонію 10-11 червня.

За словами Федорова, саме Естонія першою в світі ввела електронну взаємодію реєстрів і ID-карти, провела електронні вибори й досягла показника онлайн-послуг в 99%, надала можливість "електронного громадянства".

Українська делегація провела понад 10 зустрічей, зокрема з головним менеджером з інформатизації Естонії, державним секретарем Кабінету міністрів, представниками Єврокомісії, Міністерства закордонних справ, Агентства інформаційних систем, Центру реєстрів, Академії е-урядування Естонії і ін.

Під час зустрічей вдалося домовитися про конкретну підтримку проведення аудиту реєстрів, розвитку системи "Трембіта", сучасної електронної ідентифікації SmartID і впровадження e-Residency.

"Досвід цієї країни дійсно вражає. Наша мета застосувати найбільш сучасні й інноваційні технології та підходи для впровадження концепції "Держава в смартфоні", щоб зробити стрімкий стрибок, пропустивши кілька еволюційних етапів, де це можливо", сказав Михайло Федоров.

Фото: АПУ

Нагадаємо, нещодавно команда Зеленського запустила платформу LIFT. Президент анонсував її як платформу, яка дозволить кожному жителю країни пропонувати свої ідеї щодо впровадження ІТ-технологій в державне управління, фактично створення "держави в смартфоні".

Фото: Future

Україна отримає естонську підтримку для впровадження "Держави в смартфоні" — радник президента

Новини по темі