Мобільний додаток

Що таке "транспортна піраміда" і чому варто надавати перевагу громадському транспорту — пояснює екологиня

12.06.2019 р., 18:17

Екологи створили "транспорту піраміду", зверху якої найбезпечніші транспортні засоби, а знизу — найшкідливіші. Так ось, громадський транспорт  у верхній частині піраміди. А електромобілі, зокрема, у нашій країні, — у нижній. Чому це так і чому громадський транспорт вважається більш екологічним в ефірі Радіо Культура в програмі Еко-life розповіла координаторка транспортного напрямку центру екологічних ініціатив "Екодія" Ганна Гуз.

Ведуча:

Майя Манько

Щоби зменшити вплив на довкілля, треба або раціональніше використовувати свій автомобіль, або надавати перевагу пересуванню в автобусах, у тролейбусах, трамваями,  в метро, велосипедами.

"Громадський транспорт має більшу місткість, відповідно він на дорозі, в нашому просторі міста, займає набагато менше місця, ніж автомобілі. В середньому автомобіль використовує 1,5 людини, або одну людину, або в якійсь машині їде дві. Відповідно, один автобус займає місце як 4 машини і в ньому їде 100 людей. А 100 машин зі ста людьми займають набагато більше місця",  зауважила Ганна Гуз.

А який громадський транспорт є більше екологічним, а який менше  в екологів така думка:

"Якщо ми кажемо про екологічність пасажирських перевезень, пасажирського транспорту, то це може бути електротранспорт, такий як трамваї, тролейбуси, метро. До того ж вони дуже великої місткості і якщо дивитися на викиди, то викиди розподіляються на кількість людей, які перебувають усередині".

Весь ефір програми можна послухати тут

Фото pixabay.com

Що таке "транспортна піраміда" і чому варто надавати перевагу громадському транспорту — пояснює екологиня

Новини по темі