Мобільний додаток

Патріарх Філарет заявив, що не приймає Томос

11.06.2019 р., 13:14

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет сказав, що не приймає Томос, оскільки не був ознайомлений із його змістом завчасно.

Про це він заявив на форумі української інтелігенції "За Українську Православну Церкву! За Київський Патріархат!"  повідомляє hromadske.ua.

"Цей Томос ми не приймаємо, тому що ми не знали змісту Томосу, який нам дали. Якби ми знали зміст, то 15 грудня не голосували б за автокефалію. Бо нам не потрібно переходити з однієї залежності під іншу. Московський патріархат служить інтересам Москви, ПЦУ служить грекам. А хто служитиме Україні?", — заявив Філарет.

Також він заявив, що на 20 червня скликає собор ліквідованого Київського патріархату, щоб офіційно підтвердити невизнання автокефалії українських православних церков.

Читайте також: Загрози для Томосу немає — Андрій Юраш

Нагадаємо, 30 травня предстоятель Православної церкви України Епіфаній підписав указ, яким визнав недійсними документи та розпорядження Української православної церкви Київського патріархату. Перед цим Патріарх Філарет назвав рішення Об'єднавчого собору від грудня фальшивим.

На Об'єднавчому соборі  6 січня в Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій передав Митрополиту Київському та Предстоятелю Православної церкви України Епіфанію Томос про автокефалію Православної церкви України.

15 грудня минулого року на Об’єднавчому соборі архієреї церков обрали Митрополита Епіфанія предстоятелем Православної церкви України та ухвалили статут новоствореної Православної церкви України.

Фото: Кореспондент.net

Патріарх Філарет заявив, що не приймає Томос

Новини по темі