Мобільний додаток

У результатах аналізів щодо Росі немає показників речовин, які є у розлитих препаратах — юрисконсульт

11.06.2019 р., 09:31

У результатах аналізів щодо Росі немає показників речовин, які є у препаратах, які там розлилися, а перевірка концентрації тих речовин може дозволити об’єктивно оцінити шкоду, яка була заподіяна довкіллю, переконана провідний юрисконсульт Міжнародної благодійної організації "Екологія. Право. Людина" Софія Шутяк. Про це вона повідомила в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку".

Ведучі:

Богдан Буткевич, Христина Стець

"Ситуація, яка сталася на річці Рось, є дуже показовою і говорить про те, чи готова Україна до подібних ситуацій, які чинять негативний вплив на довкілля", — зазначила Софія Шутяк.

Юрисконсульт зауважила, що  в Україні з 1 січня цього року запрацював новий порядок здійснення державного моніторингу вод.

"Всі хвалилися, що це чудова річ, яка дозволить краще володіти об’єктивною інформацією про стан води. Цей порядок запроваджує різні види моніторингу за станом поверхневих вод. Зокрема, у пункті 13 передбачається здійснення дослідницького моніторингу для з’ясування наслідків аварійного забруднення", — сказала вона.

Шутяк зауважила, що у результатах лабораторних аналізів немає показників речовин, які були у складі препаратів, які розлилися у притоку річки Рось, а саме перевірка цих речовин може дозволити об’єктивно оцінити шкоду, яка була заподіяна довкіллю.

"Щодо результатів лабораторних аналізів наслідків надзвичайної ситуації, яка сталася у с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області, були проби на азот амонію, нітрити, фосфати, нітрати, розчинений кисень, та мене здивувало, що серед показників немає речовин, які містяться безпосередньо у препаратах, які там розлилися. Перевірка концентрації тих речовин може дозволити об’єктивно оцінити шкоду, яка була заподіяна довкіллю. Та інформація, яка наразі є загальнодоступною, не дозволяє відтворити об’єктивну картину", — прокоментувала вона.

На цю тему — На Черкащині у Росі норми небезпечних речовин не перевищені — Позняков

Нагадаємо, 9 червня біля с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Benz Sprinter, який перевозив засоби захисту рослин, перекинувся на березі притоки р. Рось та загорівся. Вогнем пошкоджено каністри з гербіцидами та стимуляторами росту для сільгоспрослин, вміст яких (близько 800 л) потрапив у притоку річки Рось.

Раніше повідомлялося, що проби води з річки Рось, у притоку якої потрапили інсектициди, працівники Держекоінспекції відвезли до лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я.

Голова Вінницької ОДА Андрій Гижко 10 червня повідомив, що серед препаратів, які потрапили до річки Рось внаслідок ДТП, інсектицидів не було. Крім того, концентрація небезпечних речовин не перевищує норми гранично допустимої концентрації.

Прослухати повну версію.

Річка Рось у Білій Церкві, фото — Вікіпедія

У результатах аналізів щодо Росі немає показників речовин, які є у розлитих препаратах — юрисконсульт

Новини по темі