Мобільний додаток

На Вінниччині запалять "Живий Вогонь" на фестивалі звичаєвої культури

11.06.2019 р., 09:45

На Вінниччині 22 червня відбудеться ХІ міжнародний фестиваль звичаєвої культури  "Живий Вогонь". Про це повідомив його постійний організатор — отаман Вінницького козацького полку ім. Івана Богуна Володимир Воловодюк. Фестиваль цьогоріч заручився підтримкою Українського культурного фонду та Вінницької ОДА. 

Подільське свято Купайла

"В цей день наші предки відзначали свято Купайла, тому на фестивалі буде відтворено автентичний подільський обряд святкування. Над його найдостовірнішим відтворенням уже працюють етнографи. Театралізоване купальське дійство стане кульмінацією і головною подією фестивалю, а перед цим усі охочі стануть разом до висікання іскри "живого вогню", — розповідає засновник фестивалю Володимир Воловодюк, який 11 років є натхненником і головним організатором свята.

Різноманіття народів

Цьогоріч вперше побачити подільське святкування Купайла приїдуть представники низки європейських країн, які привезуть із собою колоритні експозиції для виставки "Культура мого народу".

Приїдуть на Вінниччину також представники українських етнічних груп, які донині проживають в Україні:  гуцули, лемки, бойки, опіляни та інші. Побачити їхні національні строї, предмети культури і побуту, та почути колоритну мову, якої ви більше ніде не почуєте — це можливість, яку відкриває фестиваль.

Козацькі бойові мистецтва

Живий Вогонь запросив також на Вінниччину представників козацьких організацій з різних куточків України, які продемонструють унікальні техніки козацьких бойових мистецтв, влаштують козацькі розваги та майстер-класи. Вони приїдуть із Запоріжжя та Кам'янця-Подільського.

Воркшоп для громад

Вперше на фестивалі проведуть зустріч для представників 30-ти ОТГ, які обговорять перспективи розвитку своїх громад у культурному та туристичному планах, зможуть поділитися ідеями, спитати поради, познайомитися, та покреативити над спільними заходами.

Вечірня програма

Фольк-програма з виступами автентичних колективів у денний час зміниться на потужну рок-сцену ввечері. Гості зможуть досхочу натанцюватися під музику запальних українських рок-гуртів, хедлайнером концерту стане гурт "Kozak system". Завершиться концерт феєричним видовищем — фаєр-шоу, запаленим від купальського вогню.

"Окрім цього, упродовж усього часу проведення фестивалю, а він розпочнеться опівдні і завершиться опівночі, на території будуть вражаючі фотозони, купальські та етнічні локації, виставки, ярмарок із автентичними виробами майстрів, майстер-класи з народної творчості тощо, тому свято є родинним і тут чекають на кожного", — розповідає Володимир Воловодюк.

Фестиваль відбудеться в селі Якушинці, що за 5 км від Вінниці, початок 22 червня о 12:00.

Вхід на фестиваль вільний.

На Вінниччині запалять "Живий Вогонь" на фестивалі звичаєвої культури

Новини по темі