Мобільний додаток

Які екологічні проблеми створює закриття вугільних шахт — пояснює еколог

10.06.2019 р., 17:10

Відтоді, як людство винайшло паровий двигун, кам'яне вугілля стало універсальним енергоносієм. Воно зручне для виробництва електричної та теплової енергії. Але небезпечне для довкілля. Багато країн відмовляються від використання вугілля як джерела енергії. Однак, закриття шахт створює не лише економічні та соціальні, а й екологічні проблеми.

Які саме  в ефірі Радіо Культура в програмі Еко-life розповів координатор кампанії Справедлива трансформаія вугільних регіонів Центру екологічних ініціатив "Екодія" Костянтин Криницький.

Ведуча:

Майя Манько

"Всі провідні країни світу поступово відмовляються від використання вугілля і це обумовлено декількома чинниками. Перше — це суто економічне. Видобуток і спалення вугілля стають економічно нерентабельними, тобто задорогими. І вже є безпечна альтернатива. Наприклад, відновлювальна енергетика, енергія сонця та вітру",  зазначив він.

"По-друге, це екологічні чинники. І тут треба зауважити, що не тільки діяльність нових шахт видобування вугілля впливає на довкілля, а й увесь ланцюжок видобування, його транспортування та спалювання на електростанціях. Якщо подивитися на викиди парникових газів в секторі електроенергетики, то більше ⅔  це саме спалювання вугілля. І це негативно впливає на зміну клімату",  додав Криницький.

Однак, навіть закриття шахт може спричинити екологічні проблеми. Зокрема, велика проблема шахт  це їх затоплення, коли вода з шахт виходить на поверхню. І цей процес надзвичайно складний. Це може становити величезну загрозу екологічної катастрофи. Ця вода, якщо її не відкачувати, буде підійматися, затоплюватиме прилеглі поселення, потраплятиме в грунтові води, вона може потрапити до наземних вод. Це буде отруєння резервуарів питної води.

Весь ефір можна прослухати тут

Фото pixabay.com 

Які екологічні проблеми створює закриття вугільних шахт — пояснює еколог

Новини по темі