Мобільний додаток

Як поводитися під час грози, аби вберегтися від блискавки — роз’яснення ДСНС

9.06.2019 р., 11:31

Заступник начальника управління організації заходів цивільного захисту головного управління ДСНС України у м. Києві Олег Стоволос в ефірі Українського радіо в програмі "Ранковий формат" пояснив, як поводитися під час грози, аби вберегтися від блискавки.

Ведучі:

Тетяна Дем’яненко, Владислав Красніцький

Є декілька правил, які потрібно виконувати, аби вберегти життя. Якщо ми говоримо про міську місцевість, людина може потрапити під блискавку чи на вулиці, чи коли вона перебуває у помешканні.

Якщо ви знаходитесь у помешканні, потрібно позачиняти вікна, вимкнути електроприлади і не користуватися водою. Якщо ви потрапили на вулиці, потрібно знайти місце, де можна сховатися. Ми рекомендуємо, аби це був під’їзд житлового будинку або будь-який магазин. Не рекомендуємо ховатися під зупинками, оскільки вони мають металеві предмети, а також під деревами.

Якщо ми говоримо про відкриту місцевість, де є водойма, то потрібно негайно залишити водойму, вийти на місцину, де немає поодиноких дерев. Краще, аби це була відкрита місцина. Обов’язково вимкніть мобільний телефон та зніміть з себе всі прикраси та металеві речі.

Якщо у вас є з собою велосипед, його також потрібно відкласти на відстань 15-20 метрів. Якщо ви перебуваєте серед поля, варто зайти у якусь глибину, сісти у неї, притиснути до себе ноги, покласти голову на коліна і перечекати у такому стані блискавку.

Прослухати повну версію.

Фото — pexels.com 

Як поводитися під час грози, аби вберегтися від блискавки — роз’яснення ДСНС

Новини по темі