Мобільний додаток

Верховна Рада затвердила процедуру імпічменту президента

6.06.2019 р., 11:19

Верховна Рада ухвалила законопроект №1098 "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України", в якому передбачені положення щодо запровадження процедури імпічменту президента.

Зміни підтримали 279 депутатів.

У другому читанні розглядалися понад 700 поправок до законопроекту, депутати впоралися з ними за два засідання.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України — колегіальний тимчасовий орган парламенту, до якого входять нардепи, спецпрокурор та спецслідчі. Її завданням, зокрема, є проведення розслідування обставин щодо вчинення президентом України державної зради або іншого злочину. Інформація про злочин має бути викладена у поданні, яке підписує більшість народних депутатів від конституційного складу ВР.

Як передбачено законом, комісія матиме доступ до будь-яких документів будь-яких посадових осіб, у тому числі, до таємних. 

Зазначимо, 29 травня президент України Володимир Зеленський передав на розгляд Верховної Ради проект закону про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент) №10340. Верховна Рада у вівторок його не підтримала: "За" проголосували тільки 110 нардепів з 226 необхідних. 

Фото: Ракурс

Верховна Рада затвердила процедуру імпічменту президента

Новини по темі