Мобільний додаток

В Адміністрації президента заявляють про завершення розробки законопроекту щодо реформування НАЗК

4.06.2019 р., 16:02

Адміністрація президента завершує розробку законопроекту, яким передбачатиметься реформування Національного агентства з питань запобігання корупції. Про це повідомив заступник голови Адміністрації президента Руслан Рябошапка під час брифінгу.

Він наголосив, що НАЗК потребує повного перезавантаження включно зі зміною керівництва. 

"Воно не залишає шансів для відновлення роботи цього органу. Крім того, там немає ні професійної компетенції, ні питань, які пов'язані з незалежністю і незаангажованістю", сказав Рябошапка. 

Він також відреагував на провальне голосування Верховної Ради щодо включення до порядку денного закону про імпічмент. "За" проголосували тільки 110 нардепів з 226 необхідних. Посадовець наголосив, що парламентарі не підтримали включення законопроектів, яких самі ж вимагали, і додав, що висновки про роботу цього парламенту напередодні позачергових виборів мають робити українці.

"Очевидно, що, мабуть, це все-таки впливатиме на шанси проходження будь-яких законопроектів, зокрема і про незаконне збагачення",  — підсумував Рябошапка. 

У свою чергу, законопрокт про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення Верховна Рада може розглянути вже у четвер, 6 червня. За словами Руслана Рябошапки, законопроект довго обговорювали з іноземними експертами, зокрема й з експертами Міжнародного валютного фонду, щоб у майбутньому уникнути можливих складнощів у співпраці з МВФ в частині отримання фінансової допомоги. 

Рябошапка також повідомив про особливості положень законопроекту. "По-перше, він передбачає зовсім інший підхід — не лише кримінальну відповідальність, а й можливість стягнення в дохід держави необґрунтованих активів. Ця норма вже є в Цивільному процесуальному кодексі, але те формулювання, яке є в законі, не давало можливості застосовувати її на практиці", —  зазначив він. 

Рябошапка наголосив, що цивільна процедура є значно швидшою та ефективнішою, а також може застосовуватись у справах, відкритих раніше. Так, у разі ухвалення закону, НАБУ і САП можуть звернутися до суду щодо стягнення в дохід держави незаконно набутих активів у кримінальних провадженнях, закритих через визнання неконституційною статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Нагадаємо, законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів" №10358 вніс президент України Володимир Зеленський. Цей законопроект був зареєстрований 3 червня.  

В Адміністрації президента заявляють про завершення розробки законопроекту щодо реформування НАЗК

Новини по темі