Мобільний додаток

Олена Зеркаль назвала основні аргументи Росії на суді в Гаазі

3.06.2019 р., 16:58

Російська Федерація, яка поставила під сумнів юрисдикцію Суду ООН, озвучила в суді свої заперечення. Їхню суть викладено на 250 сторінках Preliminary Objections та всі вони зводяться до кількох аргументів, які узагальнила заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль. 

Вона наголошує, що РФ використовує кілька тез:

1) Теза РФ про те, що Суд не має юрисдикції розглядати заяви України про агресію, неправомірну окупацію, відверті порушення Статуту ООН, а тому Україна прагне обійти ці обмеження юрисдикції та штучно намагається втиснути згадані порушення в юрисдикцію двох конвенцій.

2) На думку РФ, усі порушення, про які заявляє Україна (тероризм, фінансування тероризму, переслідування тощо) не є порушеннями. Росія, на думку дипломатки, перекручує докази та намагається буквально змінити тексти конвенцій, вимагаючи їх читати так, щоби дії Росії не потрапляли під їхню дію.

3) Росія заявляє про те, що Україна вела себе несумлінно в спробах мирного врегулювання спору перед тим як звернутися до Суду. 

Усі ці доводи Олена Зеркаль називає маніпуляціями, які помітні з першого погляду на документ Росії.

Завтра Україна озвучить свою відповідь на заперечення РФ, яка складена на більш ніж 200 сторінках. У відповіді наводяться контраргументи за всіма пунктами. Наприклад, зміщення Росією акцентів у розгляді питання та намагання ухилитися від природи спору. На думку Олени Зеркаль, російська сторона намагається замість питань юрисдикції розглядати справу по суті на власних умовах.

"Ми ще раз і дуже ретельно пояснюємо в чому полягає природа спору. Говоримо про нормальне, а не штучно звужене розуміння конвенцій. Говоримо про доречність їхнього застосування до нашого спору. І закликаємо розглянути цей спір по суті.

Звісно ж, ми, як і раніше, терпляче й сумлінно пригадуємо, як ми вели перемовини з РФ і переконували їх усунути порушення",  каже заступниця міністра. 

Письмові пояснення української сторони будуть доступними на сайті суду вже завтра, відразу з початком слухання.

Нагадаємо, з 3 по 7 червня у Міжнародному суді ООН тривають слухання щодо попередніх заперечень РФ стосовно юрисдикції суду у справі про застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії. 6 березня 2017 відбулися перші слухання в Гаазі. 19 квітня 2017 року було оголошено рішення про запобіжні заходи. Міжнародний суд ООН у Гаазі визначив, що Росія має поновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, забезпечити доступність освіти в Криму українською мовою.

Звинувачення, висунуті до Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік від Волновахи; смертоносний вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінація української та кримськотатарських громад; заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов. 

Фото: Громадське

Олена Зеркаль назвала основні аргументи Росії на суді в Гаазі

Новини по темі