Мобільний додаток

90% "чорноморських" мідій, що продаються на курортах, насправді з Чилі – морський біолог

31.05.2019 р., 15:01

У Чорному морі на літо заборонили вилов мідій та креветок. Про це повідомили в Держрибагентстві. Що дозволено, а що ні, і чи будуть продавати ці делікатеси на морських пляжах, в ефірі Радіо Промінь у програмі "РанокПРО" розповів Євген Дикий, директор Національного антарктичного наукового центру, морський біолог та еколог.

Ведучі:

Ольга Бабчук, Павло Туптинський

Євген Дикий зауважив, що стосовно мідій та рапанів ідеться про повну заборону вилову їх драгами – спеціальним знаряддям, що шкодить морському дну та його жителям.

"Окремо обумовлено, що якраз вилов їх за допомогою ручного знаряддя, зокрема вилов аквалангістами, туристами з масками і так далі не є забороненим. Ідеться саме про промисловий вилов з драгами, і це абсолютно правильне рішення", – пояснив експерт.

Біолог зазначив, що при використанні промислових драгів, шкода завдається не лише мідіям та рапанам, але й усій екосистемі.

"Драги руйнують донну рослинність, знищують крабів, цілий ряд донних видів риб. Тому мова не стільки про охорону мідій і рапанів окремо, скільки про охорону морського дна від драгування. А якщо ви просто хочете собі з ластами й маскою попірнати і набрати мідій на плов, то це не буде порушенням ні закону, ні розпорядження Держрибагентства", – наголошує Євген Дикий.

Втім, пояснює експерт, малоймовірно, що мідії та рапани не продаватимуться на пляжах курортів, адже навіть вручну умовний аквалангіст може набрати досить велику їх кількість.

"Щодо мідій я вам розкрию секрет: насправді абсолютна більшість мідій, які носять у нас у курортних містечках і розказують, що от, вони прямо з моря, наші, чорноморські – 90% з них насправді з республіки Чилі, яка є основним експортером мідій на світовому ринку. І тільки відсотків 5-10 забезпечує місцевий вилов, і знову ж, частиною цього є мідійні ферми. Це не промисел, а саме вирощування", – пояснив біолог.

Креветку ж буде заборонено виловлювати у будь-якому вигляді, адже саме влітку відбувається її нерест.

"Що стосується креветки – тут заходи дійсно спрямовані на збереження саме видів креветок, і терміни цієї заборони визначаються термінами розмноження креветки. Треба дати їй віднереститись і хоч трошки підрости, і тільки після цього ловити", – підсумував Євген Дикий.

Нагадаємо, в Україні введені нові правила туристичних зборів.

Фото medium.com

90% "чорноморських" мідій, що продаються на курортах, насправді з Чилі – морський біолог

Новини по темі