Мобільний додаток

Філарет очікує помилок з боку Епіфанія, аби ініціювати його відставку — Горєвой

31.05.2019 р., 09:37

Владика Філарет очікує якихось помилок з боку предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія, аби ініціювати його відставку, переконаний директор Громадської організації "Центр релігійної безпеки" Дмитро Горєвой. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку".

Ведуча:

Христина Стець

"Владика Філарет не відступив від своїх планів. Його навіть не лякає відсутність підтримки з боку єпископату. Він і надалі так буде діяти. Я передбачаю, що він очікує якихось помилок з боку предстоятеля митрополита Епіфанія, що дасть підстави стверджувати, що предстоятель порушує канони, церковні правила, аби ініціювати його відставку", — зазначив Дмитро Горєвой.

Горєвой зауважив, Філарет хоче повернути собі владу, тому і критикує рішення Епіфанія.

"Один з таких кроків вже був, коли митрополит Епіфаній видав указ, що він тимчасово приймає парафію священика Олександра Трофимлюка під своє керівництва. Філарет вже почав розповідати, що це неправильно. Він спеціально робить такі кроки, щоб Епіфаній десь оступився. Філарет хоче повернути собі владу", — сказав він.

Зауважимо, владика Філарет 28 травня видав указ від імені патріарха Київського і всієї Руси-України про заборону служити в храмі протоієрею Олександру Трофимлюку, який є ректором Київської православної богословської академії та соратником митрополита Епіфанія.

У свою чергу, митрополит Епіфаній видав спеціальний указ, яким прийняв громаду цього храму у своє безпосереднє підпорядкування, чим викликав різку критику Філарета.

Крім того, предстоятель Православної церкви України Епіфаній підписав указ, яким визнав недійсними документи та розпорядження Української православної церкви Київського патріархату.

Нагадаємо, на Об'єднавчому соборі  6 січня у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій передав Митрополиту Київському та Предстоятелю Православної церкви України Епіфанію Томос про автокефалію Православної церкви України.

15 грудня минулого року на Об’єднавчому соборі архієреї церков обрали Митрополита Епіфанія предстоятелем Православної церкви України та прийняли статут новоствореної Православної церкви України.

Прослухати повну версію.

Фото — pomisna.info

Філарет очікує помилок з боку Епіфанія, аби ініціювати його відставку — Горєвой

Новини по темі