Мобільний додаток

МВФ може дати Україні кредит після виборів та призначення уряду — Данило Гетманцев

29.05.2019 р., 20:52

Отримання траншу МВФ та поглиблення співпраці з фондом можливе, якщо в україні стабілізується політична ситуація. Таку думку в ефірі Українського радіо висловив Данило Гетманцев, доктор юридичних наук, професор, радник з питань публічних фінансів і податків партії "Слуга народу"

 

Ведучий:

Роман Коляда

 

Зустріч української влади з представниками місії МВФ пройшла на підкреслено позитивному рівні, представники МВФ пообіцяли співпрацю після виборів та оновлення уряду.

"МВФ зацікавлений у стабільності, йому потрібна певна персона, з якою можна домовлятися. Меморандум з фондом від України підписує 4 особи: президент, міністр фінансів, прем’єр-міністр і голова Національного банку. МВФ хоче залучити якомога більше державних постатей, аби гарнтувати виконанні цих зобов'язань", — пояснює Данило Гетманцев.

Читайте такожУкраїна має достатньо резервів для виконання боргових зобов’язань – голова НБУ

За його словами, на сьогодні у нас діє програма, яка завершується в лютому наступного року, за якою ми взяли на себе певні зобов'язання, і вони не є чимось поганим України: це демократизація, реформи щодо приватизації, антикорупційних дій та інше. Це ті дії, які ми повинні вчинити, аби отримати черговий транш —  3,9 мільярда доларів до лютого 2020 року.

"Я б не виключав отримання цих коштів, якщо ми з вами проведемо вибори, сформуємо уряд, яким би він не був, і цим гарантуємо надійність нашим західним партнерам (не лише МВФ, а й від Світового банку та європейських інвесторів)", — прогнозує Данило Гетманцев.

Слухайте інтерв’ю повністю у запису.

Новини по темі