Мобільний додаток

За нового складу Європарламенту позиція України збережеться або покращиться — експерт

27.05.2019 р., 11:24

Експерт програм зовнішньої політики Центру Разумкова В’ячеслав Голуб в ефірі Українського радіо проаналізував результати виборів до Європарламенту.

Ведучий:

Богдан Буткевич

Відбулися вибори до Європарламенту, свої голоси за євродепутатів віддали громадяни країн Євросоюзу. В’ячеслав Голуб стверджує, що ситуація в Європарламенті за результатами виборів для України є більш сприятливою, ніж передбачали песимістичні прогнози. За його словами, очевидно, що відбудеться переформатування коаліції, у яку увійдуть ліберальні сили.

"Результати виборів в цілому збіглися з прогнозами. Підтвердилася кількість депутатів від Європейської народної партії та соціалістів і демократів. Проте не справдилися найгірші прогнози щодо суттєвого посилення блоку євроскептиків — їм давали понад 70 депутатів, прогнози не справдилися, вони отримали 58 депутатів. Посилилися ліберали — разом із партією Макрона вони об'єднують 107 депутатів, значно посилилися "зелені". Відповідно, велика коаліція, яка правила в парламенті неофіційно — із ЄНП та партія соціалістів і демократів, більше не буде мати такого двоосібного складу. Для нової коаліції у парламенті повинно бути приєднання однієї з партій — "зелених" або лібералів", — говорить експерт.

Праворадикали, за словами експерта, понесли втрати, особливо у Австрії та Німеччині. Це пов'язано з тим, що поступово ситуація в Європейському Союзі вирівнюється, міграційна криза також потроху долається і це питання більше не є таким чутливим, тому гасла праворадикалів втрачають актуальність.

Такі результати цих виборів аналітик вважає позитивними для України.

"Європарламент є традиційно найбільш прихильним до України, резолюції, які він приймав, хоч і не мають обов’язкової юридичної сили, проте вони були сприятливими по відношенню до України, проте вони були жорсткішими, порівняно з іншими органами ЄС стосовно російської військової агресії", — вважає гість програми.

Читайте також: Програма Східного партнерства для України може переглянутись після виборів до Європарламенту 

Також Європарламент схвалює рішення щодо макрофінансової допомоги для України. І тому, зважаючи на збереження проєвропейської більшості, у цьому напрямку позиція для України не погіршиться, вона збережеться на нинішньому рівні, або навіть покращиться, зважаючи на долучення до коаліції лібералів, які є прихильними до України і в цілому не виключають членства в ЄС для країн Східного партнерства.

На думку В’ячеслав Голуба, негативне значення матиме те, що частина євродепутатів, які були у минулому скликанні найбільш прихильними до України, не балотувалися.

Однак ситуацію можна буде окреслити більш чітко після формування комітетів і призначення доповідачів по Україні.

Нагадаємо, вибори до Європарламенту тривали чотири дні, з 23 травня, у них взяли участь громадяни 21 країни Європейського союзу. Раніше вибори провели ще у сімох країнах: Великій Британії, Ірландії, Латвії, Мальті, Нідерландах, Словаччині та Чехії. Усього члени парламенту мають 751 мандат. 

Слухайте цей блок програми "Сьогодні. Зранку" за посиланням.

Фото: Голос Америки

За нового складу Європарламенту позиція України збережеться або покращиться — експерт

Новини по темі