Мобільний додаток

КМДА створила мобільний додаток, який спростить життя киян

24.05.2019 р., 15:05

У КМДА розробили мобільний додаток Kyiv Smart City, де зібрали усі електронні сервіси міста. Юрій Назаровдиректор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА в ефірі "ДеньПРО" розповів, як додаток полегшить життя киян.

Ведучі:

Ганна Матвійчук, В’ячеслав Ільїн

Юрій Назаров нагадав, що в інтернеті вже існує електронний кабінет киянина, де об’єднані усі електронні сервіси. Таким чином людям не потрібно ходити до чиновників, адже через інтернет можна сплатити ЖКГ, поповнити електронний квиток та записати дитину у дитячий садочок.

"Наша задача – максимально спростити життя мешканцям Києва та забезпечити його комфорт, – переконаний Юрій Назаров. – Логічним продовженням цього було створення мобільного додатку, тому що чим далі, тим більше ми користуємося смартфонами, а тепер смартфон є єдиною точкою доступ до всіх електронних сервісів".

Учора на iForum–2019 Юрій Назаров презентував додаток.

Наразі запущений лише один сервіс з багатьох, наймасовіший – можливість придбати електронний квиток для наземного транспорту. При покупці генерується QR-код, який дає право на поїздку у громадському транспорті.

Процес купівлі електронного квитка в додатку

Також у додатку є вкладка, на якій можна проголосувати за сервіси, які б хотіли невдовзі побачити в додатку.

"Наприклад, група "Транспорт" – це електронний квиток, це можливість позначити яму на дорозі, щоб звернути увагу влади для оперативного ремонту, це електронне паркування. Сфера житлово-комунального господарства – це сплата за житлово-комунальні послуги, це подання заяви про відсутність гарячої води, перегорілу лампочки чи невивезене сміття, – розповів Юрій Назаров. – Зараз це ще не можна робити, але за результатами голосування ми відрейтингуємо всі побажання і поступово видаватимемо нові сервіси".

Також можна проголосувати за сервіси електронної демократії, реєстр домашніх тварин, онлайн-запис до лікаря, сплати штрафів через додаток, перелік пунктів прийому сміття, події в Києві тощо.

Перелік сервісів, за які можна проголосувати

"Стратегія Києва – у тому, що всі інформаційні системи мають належати місту. Ця система розроблена у рамках проекту Kyiv Smart City комунальним підприємством, яке мені підпорядковується – головним інформаційно-обчислювальним центром. Його функція – це створення та супровід електронних сервісів", – завершив Юрій Назаров.

Завантажити додаток можна за посиланням.

КМДА створила мобільний додаток, який спростить життя киян

Новини по темі