Мобільний додаток

Ми вже самі не раді "пам’ятнику свині" – Майкл Щур

23.05.2019 р., 21:09

Люди бідкаються, влада розводить руками, а Радіо Промінь вітає Майкла Щура в студії "ДеньПРО".  Про створення сюжетів, пам’ятник свині  та ігрекоподібну палицю для ведучого розповів ведучий програми #@)₴?$0 Майкл Щур (Роман Вінтонів).

Ведучі:

Ганна Матвійчук, В’ячеслав Ільїн

Ганна Матвійчук: – #@)₴?$0 з понеділка виходять в радіоверсії на Радіо Промінь.

– Так, це крутий спільний проект. Мені написав продюсер Радіо Промінь, Максим, і запропонував таке зробити. Він запропонував, нам сподобалась ідея, і ми почали це робити.

В’ячеслав Ільїн: – Чим радіоверсія відрізнятиметься від оригіналу?

– Якщо слухати аудіо, то по аудіо вона точно крутіша, тому що вона зовсім по-іншому звучить. Я слухав пілотний випуск, це було дуже незвично. Я думав, що не буде так круто, тому що здавалося, що у нас багато візуального в програмі, і я переживав, як же це буде. А у вас тут якісь майстри працюють. Вони це начаклували, і воно досить кльово звучить.

ВІ: – Скільки сценаристів готують тексти оригінальної програми? Злі язики кажуть, що їх п’ятеро.

– Їх більше, десь п'ятнадцять, і четверо редакторів. Я там насправді тільки ведучий, бо більшість часу я працюю на Суспільному, приходжу туди тільки в п’ятницю ввечері.

ГМ: – От, і вся слава дістається Майклові Щуру…

– Як слава, так і тумаки, і критика. Палка о трьох кінцях, один з них позитивний, а два негативні.

ВІ: – Щойно ми дізналися що у палки три кінці.

– Ага, така спеціальна, ігрекоподібна.

ВІ: – Коли президент-гуморист, чи легко буде жити в цей час сатиричним програмам?

– Я не ставив би так питання. Я не думаю, що від того, чи наш президент гуморист чи популіст, діяч чи не діяч, залежить життя якихось програм. Звісно, окрім тих випадків, коли президент – тиран. Отоді всім погано.

А так – не думаю, що наше життя якось зміниться.

ГМ: – "Жодна людина не розуміє всі жарти у нашій програмі", – каже креативний продюсер #@)₴?$0 Євген Самойленко. Дійсно, є жарти, які народ не зрозумів?

– Такого немає. Євген має на увазі, що у нас багато жартів для різних людей. Хтось бачив серіал "Гра престолів", хтось – ні, хтось розуміє, що таке штангенциркуль, а хтось не розуміє. Хтось розуміє, що таке бозон Хіггса, а хтось ні. А ми про це все жартуємо.

Ось це й мав на увазі Женя. Навіть ми не розуміємо всіх жартів. Хтось підкинув якусь ідею під час написання – "Стоп, а що це таке?" – "Ну це отака штука" – "А-а-а, прикол, давай-давай, беремо!"

ВІ: – І ваша аудиторія вже помолодшала, раніше вона була 25-34 років…

– А зараз є і 18. Ми зібрали дуже круту молоду аудиторію в Телеграмі та Інстаграмі, у нас там 18-34, причому з сильним перекосом у бік 18. І це прям дуже круто.

ВІ: – А на які теми вам хочеться жартувати постійно?

– Такого немає. Ми ж як жартуємо: щось відбувається у новинах, ми про це й жартуємо.

ВІ: – І немає вже "збитих тем"?..

– Пам’ятник свині. Воно перетворилося на якийсь такий мем, який сам себе відтворює, і ця хвиля нас просто накрила. Ми усі в пам’ятниках свині, вже кричиш: "Досить!" – а воно продовжує, продовжує і продовжує. І ми вже самі не раді.

ГМ: – Ви для себе аналізували, чому деякі репліки стають мемами? Чи є якийсь секрет?

– Я думаю, що немає. Вони мають бути смішні, несподівані. Але навряд чи це є рецепт. Ми можемо думати, що "напевно, оце розійдеться". Але буває таке, що воно не розходиться. А те, про що ми навіть не думали, розходиться. Тому отаке.

ВІ: – Особисто мені дуже запам’яталася фраза "Шур, айм Щур!" (Обігрується прізвище Майкла Щура та сталий англійський вираз "Isure" ("айм шур"), що означає "я впевнений" – ред.) Чи часто ви жартуєте над собою?

– Постійно. Якби я не дозволяв собі чи іншим жартувати над собою, навряд чи я міг би жартувати над іншими. Мені так здається.

ГМ: – Як ви шукаєте теми для сюжетів?

– Віддивляємося новини, дуже багато новин. У нас є моніторинг, який віддивляється новини. Якщо нам не вистачає і треба ще щось, ми дивимося регіональні телеканали. Хлопці передивляються дуже багато всього.

ГМ: – Окрім ваших професійних сценаристів, чи не надсилають вам свої жарти глядачі? Чи берете ви їх у програму?

– Надсилають якісь теми, іноді якісь відео. Інколи хтось щось написав – і ми такі: "Ух ти, справді, як ми це пропустили?"

Прямо жарти брати ми не дуже схильні, тому що ми не розуміємо, звідки цей жарт узявся: чи це людина сама придумала, чи це якийсь анекдот, про який ми не знаємо, чи ще якась біда.

ВІ: – Ільф перевіряв свої жарти на Петрові. На кому ви перевіряєте свої жарти, щоб розуміти, що так, ось це вистрілить?

– Самі на собі. Для цього нас і є там п’ятеро людей. Переважно ми даємо те, з чим усі п’ятеро погодилися

ВІ: – Програма постійно змінюється, з’являються нові ведучі, нова студія, піджак інший, вуса нові… Чого чекати у новому сезоні?

– Я думаю, що ми продовжимо цей сезон. Можливо, з’являться якісь нові рубрики, але глобально ми будемо вдосконалювати те, що ми зробили цього сезону.

Слухайте більше в ефірі Радіо Промінь!

Ми вже самі не раді "пам’ятнику свині" – Майкл Щур

Новини по темі