Мобільний додаток

Про безкоштовну вакцинацію від кору для дорослих можна запитати у сімейного лікаря — Анастасія Бондаренко

18.05.2019 р., 14:40

З усіх випадків кору, зафіксованих у Європі, 70% виявлено в Україні. Про це заявили у Всесвітній організації охорони здоров’я. Вакцинація від цього захворювання стала доступнішою — в Україні скасували вікові обмеження для безоплатної вакцинації. Про це в ефірі Українського радіо розповіла докторка, доцентка кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної академії післядипломної освіти Анастасія Бондаренко.

 

Ведуча:

Вікторія Єрмолаєва

 

Експертка переконана, що  в Україні недостатній рівень обізнаності та імунізації, саме тому наша країна знаходиться в топі повідомлень ВООЗ щодо захворюваності на кір. Анастасія Бондаренко зазначає, що коли епідемія, внаслідок імунізаційних кампаній, іде на спад, люди припиняють вакцинуватися і остерігатися хвороби, оскільки не бачать її.

Щоб вберегтися від кору, докторка радить виключно вакцинацію:

"Кір — одна з найбільш заразних інфекцій на планеті. Тому майже кожна людина, яка проконтактувала з хворим на кір і не має імунітету від нього — захворіє. Хворі до 5 дня від появи висипань мають бути ізольовані, але протягом тисячоліть існування цієї хвороби, до цього часу не вдалося таким чином чітко перервати епідемічний зв’язок.

Тому єдиним ефективним засобом є імунізація. Треба перевірити, чи є два щеплення в кожного в медичній картці. Якщо люди не пам’ятають чи не можуть знайти цю інформацію, не протипоказано зробити зайве щеплення. Це краще, ніж не мати ніякого".

Від кору немає лікування, окрім підтримуючої терапії, з моменту, як тільки людина захворіла на кір, її власний організм починає свою боротьбу з хворобою, — розповідає експертка. Відповідно, після кору ослаблений імунітет і виникає низка ускладнень. Найпоширеніше — це пневмонія. також можуть бути найрізноманітніші ускладнення, які пошкоджують різні органи і системи — отити, діарея, ураження очей, ЦНС. Раз на тисячу хворих трапляється енцефаліт.

МОЗ скасувало вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію, Анастасія Бондаренко радить запитувати про можливість вакцинації в сімейного лікаря, оскільки вакцина доступна, закуплена за державні кошти, і доставлена в усі медичні заклади країни.

Якщо вакцини в лікарні немає, вона може її замовити, для цього потрібно звернутися в центри, які є в кожній області,  і вони є відповідальні за розподіл.

Безкоштовні препарати є на складах, тому їх потрібно добиватися.

Слухайте розмову про кір повністю за посиланням.

Фото: rbc

Про безкоштовну вакцинацію від кору для дорослих можна запитати у сімейного лікаря — Анастасія Бондаренко

Новини по темі