Мобільний додаток

Україна вшановує жертв геноциду кримськотатарського народу

18.05.2019 р., 11:25

Сьогодні виповнюється 75 років від часу депортації радянським режимом кримських татар з їх історичної батьківщини - Криму. В цей день Україна і світ відзначають День пам'яті жертв депортації і геноциду кримськотатарського народу.

Сьогодні в Києві та інших містах України плануються заходи, присвячені цьому дню. Траурні заходи пройдуть також у багатьох країнах світу.

На 12.00 запланована всеукраїнська хвилина мовчання в пам'ять жертв геноциду кримських татар. У Криму, анексованому Росією, траурні заходи, крім офіційних, заборонені, а спроби їх проведення зупиняються.

Як відомо, 18 травня 1944 року з Криму було відправлено перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано близько 200 тисяч чоловік, з яких 46% загинули у дорозі та в перші місяці спецпоселення. 

Верховна Рада визнала депортацію кримських татар геноцидом, а також встановила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цього року вперше в світі інша країна визнала депортацію геноцидом проти кримськотатарського народу - відповідне рішення ухвалив 10 травня сейм Латвії.

Ілюстрація: Юрій Журавель

Україна вшановує жертв геноциду кримськотатарського народу

Новини по темі