Мобільний додаток

Якщо не змінити виборче законодавство, змін в парламенті можна не чекати, — Олег Рибачук

17.05.2019 р., 11:04

Про нові партії та їх перспективи говорив у ефірі Українського радіо Олег Рибачук, голова громадської організації “Центр UA”, віце-прем’єр міністр з питань європейської інтеграції у 2005 році, глава Секретаріату Президента України з 2005 до 2006 року.

 

Ведучі:

Богдан Буткевич

Христина Стець

 

Феномен Зеленського породив стрімке бажання породити щось нове у партійному будівництві. І вже зараз ми бачимо багатьох нових політичних гравців, які змагаються на одному полі — переконаний Олег Рибачук. Він зазначає, що новостворена партія Святослава Вакарчука "Голос" має правильну риторику, але ця риторика сильно перегукується з іншими партіями, бо в неї закладені базові для всіх речі.

"Святослав Вакарчук говорить абсолютно правильні речі і схоже, що емоційно, і вірить про те, що говорить. Але базові пункти, які він назвав, точно назве будь-хто, ряд інших політичних сил — це в принципі базові речі, які формують зараз усі. І Зеленський схожим чином створив команду. Вони показують людей: ось хірург, ось "кіборг" — це українське політичне "Лего"  будується зі схожих компонентів. Але ж треба знайти підхід до виборця, пояснити чому саме цю партію треба обрати".

Олег Рибачук застерігає, що якщо зміна виборчого законодавства не відбудеться, то в парламент пройде половина всіх тих же людей, які зараз там є. "Перевернути парламент зсередини", як говорить Вакарчук, буде неможливо, якщо не змінити правил гри.

"Якщо так багато схожих, то природньо, що треба об’єднуватися. Але вже котра генерація об’єднанню не підлягає. З усіма цими складовими виявляється, що ми є залежними від правил гри. І потім якщо ці правила гри не зміняться, то очікувати якихось принципових змін в парламенті — нереалістично, — вважає Олег Рибачук. — Якщо виборче законодавство не міняємо, то я уявляю собі посмішки на обличчях тих олігархів, які будуть заводити своїх людей у парламент  через мажоритарку, через закриті списки і так далі. Групи олігархів у парламенті — це групи інтересів, далі вони ділять економіку на шмати і маємо нові "роттердами +" вже в новому парламенті".

Експерт радить Святославові Вакарчуку дочекатися результатів соціологічних досліджень, аби побачити реальний відсоток підтримки його партії, адже на один і той же запит реагує дуже багато досить схожих політичних сил, а "без зміни політичного законодавства, вони топчуться на одній грядці".

Нагадаємо, Святослав Вакарчук представив свою партію "Голос".

Слухайте повну версію розмови з Олегом Рибачуком за посиланням.

Новини по темі