Мобільний додаток

Нові правила туристичних зборів: скільки доведеться платити за відпочинок – пояснює експертка

16.05.2019 р., 15:16

Вже цього літа з приїжджих у місті Южному в Одеській області стягуватимуть новий туристичний збір. Кожному туристу при поселенні в готель, хостел, квартиру або будинок доведеться заплатити додаткові 21 гривню за кожну добу перебування – це 0,5% від мінімальної зарплатні. Подібні "туристичні тарифи" запроваджені у всіх містах України, але усюди вони різні. Чому в різних містах ціни варіюються та як це вплине на туристів, пояснила в ефірі "РанокПРО" Олена Кузьміна, директорка туристичної фірми, яка спеціалізується на внутрішньому туризмі.

Ведучі:

Ольга Бабчук, Павло Туптинський

Олена Кузьміна розповіла, що туристичний збір існував і до 2019 року, але раніше він працював за іншими правилами. Його сплачували усі подорожуючі Україною, незалежно від того, були вони громадянами України чи іноземцями.

"Не повинні були його сплачувати лише ті, хто їздив у відрядження. Якщо ж ви їздили на відпочинок, у будь-яких готелях, хостелах та інших офіційних закладах розміщення ви повинні були його сплачувати. Часто цей збір включався до суми оплати за номер, – пояснила Олена Кузьміна. – До кінця минулого року це була несуттєва сума – до 1% від вартості номера, – яка не сильно впливала на загальну вартість оплати проживання, тому багато закладів навіть не виокремлювали це як окремий платіж".

З початком цього року ситуація змінилася, розповіла експертка, адже тепер розмір туристичного збору "прив’язується" не до вартості номера, а до мінімальної заробітної плати.

Окрім цього, тепер розмір туристичного збору у кожному регіоні визначають місцеві ради. Для громадян України та іноземців сума платні також відрізняється.

"Тобто якщо в Южному прийняли ставку 0,5% для резидентів – це 20 гривень з людини за добу, для нерезидентів вона встановили ставку в 5% – і це вже більше ніж 200 гривень з людини за добу. Київ виявився лояльнішим, іноземці тут платять по 40 гривень за добу, і це якраз характерно для міст, які бажають розвивати туризм", – пояснила Олена Кузьміна.

Вона додала, що якщо раніше сума туристичного збору, частіше за все, вносилася у загальну вартість проживання, тепер є імовірність того, що сплачувати його доведеться окремим платежем. Експертка наголосила, що за законом, заклади можуть не селити туристів без квитанції про сплату туристичного збору.

"Я думаю, що скоріш за все, більшість закладів не буде включати туристичний збір у вартість номера, а будуть пропонувати сплатити його окремо. Оскільки ставка різна для громадян України і іноземців, більш імовірно, що будуть пропонувати сплатити окремо", – розповіла Олена Кузьміна.

Відповідно до законодавства, максимально можливий туристичний збір, який можуть встановити місцеві ради, становить 0,5% від мінімальної заробітної плати для внутрішнього туризму та 5% – для в’їзного туризму. Таким чином, при нинішній заробітній платні турист-українець сплачуватиме до 21 гривні за добу проживання, іноземець – до 208 гривень.

Важливо, що окрім осіб, що прибули у відрядження, від сплати туристичного збору також звільняються інваліди, діти-інваліди та особи, що їх супроводжують, ветерани війни, учасники ліквідації наслідків на ЧАЕС та діти до 18 років.

Раніше мандрівник розповів, як правильно та бюджетно підготуватися до подорожі.

Фото pixabay.com

Нові правила туристичних зборів: скільки доведеться платити за відпочинок – пояснює експертка

Новини по темі